قیمت خودرو سقوط کرد | ارزانی 6 درصدی قیمت خودرو های وارداتی و داخلی | قیمت پراید 111 چقدر شد؟

در حال حاضر بازار به روال قبلی خود، یعنی رکود و آشفتگی ادامه می‌دهد.
قیمت خودرو سقوط کرد | ارزانی 6 درصدی قیمت خودرو های وارداتی و داخلی | قیمت پراید 111 چقدر شد؟

قیمت خودرو در بازار همچنان در رکود است. اما قیمت خودروها که فروش آنها از فرایند قرعه‌کشی خارج شده است، حدود شش درصد کاهش داشت.قیمت خودرو صفر داخلی روز شنبه 29 مرداد 1401 با توجه به آمار و قیمت خودرو روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد. قیمت خودرو دست دوم نسبت به قیمت خودرو کارخانه ای چندان تغییر نکرده است.

قیمت خودرو صفر داخلی امروز شنبه 29 مرداد 1401 در بازار ایران به شرح زیر است:

دیگران چه می خوانند:

پراید 111 با قیمت 204 میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید 131 نیز با قیمت 179 میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل 1401 نیز به 407 میلیون تومان رسید.پژو 207 اتومات هم با قیمت 610 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.تیبا هاچ‌بک‌پلاس هم‌اکنون در محدوده 210 میلیون تومان قیمت دارد.پژو 206 تیپ دو  مدل 1401 به 299 میلیون تومان رسید. 206 تیپ پنج نیز در بازار کشور تا نرخ 357 میلیون تومان پیش رفت.تارا اتوماتیک نیز در قیمت 588 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.


پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده


اسد کرمی، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر بازار به روال قبلی خود، یعنی رکود و آشفتگی ادامه می‌دهد.او ادامه داد: اما قیمت برخی از خودروها، مانند کوییک و شاهین که فروش آنها از فرایند قرعه‌کشی خارج شده است، حدود شش درصد کاهش داشت. این موضوع، تاثیر کمی بر قیمت خودروهای داخلی گذاشته است.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران توضیح داد: تا زمانی که تکلیف واردات خودرو به کشور مشخص نشود، به نظر می‌رسد این روال در بازار خودروی کشور ادامه داشته باشد. زیرا تولید خودروهای داخلی به اندازه‌ای نیست که جوابگوی تقاضای بازار باشد.

پیش از این نیز، امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو در گفنگو با تجارت‌نیوز گفت: با توجه به اینکه از ابتدای سال بازار خودرو در رکود به سر می‌برد، اگر نتیجه مذاکرات مثبت شود، قیمت دلار به صورت موقتی کاهش پیدا می‌کند. این کاهش قیمت می‌تواند باعث افت 30 تا 40 درصدی قیمت خودروهای خارجی شود. قیمت خودروهای داخلی نیز اندکی کاهشی می‌شود، اما این کاهش خیلی جدی نخواهد بود.

قیمت خودرو سقوط کرد | ارزانی 6 درصدی قیمت خودرو های وارداتی و داخلی | قیمت پراید 111 چقدر شد؟

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟