• شرکت‌های پروژه محور، بهترین مسیر برای جهش تولید

  شرکت‌های پروژه محور، بهترین مسیر برای جهش تولید

  محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس، استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه از جمله شرکت‌های پروژه محور را بهترین مسیر برای جهش تولید ذکر کرد و بیان داشت: دولت چهاردهم می‌بایست با حمایت از سهامداران، راه را برای جذب سرمایه‌ها و هدایت آن به سمت رشد و رونق تولید هموارتر کند.

 • ضرورت حذف قیمت‌گذاری دستوری و مدیریت نرخ بهره در دولت جدید

  ضرورت حذف قیمت‌گذاری دستوری و مدیریت نرخ بهره در دولت جدید

  حذف قیمت‌گذاری دستوری، حمایت از بازار سرمایه، تدوین قوانین جامع برای رونق بازار، تامین مالی از مسیر بازار سرمایه، مدیریت و کاهش نرخ بهره و همچنین پیش‌بینی پذیری اقتصاد از مهمترین درخواست‌های نمایندگان مجلس دوازدهم از رئیس جمهور جدید دولت است.

 • مهلت استفاده از حق تقدم 30 روز شد

  مهلت استفاده از حق تقدم 30 روز شد

  بر اساس ماده 18 قانون تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها مهلت اعمال حق تقدم در شرکت‌ها ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار سی روز است و مدت مذکور فقط یک بار و حداکثر به مدت پانزده روز قابل تمدید می‌باشد.

 • بانک صادرات ایران رتبه اول سرمایه ثبتی در بین بانک‌های بورسی

  بانک صادرات ایران رتبه اول سرمایه ثبتی در بین بانک‌های بورسی

  پس از 22 سال، بانک صادرات ایران موفق به افزایش سرمایه از محل سلب حق تقدم و آورده نقدی شد.

 • حفظ ثبات بازار سرمایه با کاهش نرخ اخزا

  حفظ ثبات بازار سرمایه با کاهش نرخ اخزا

  وداد حسینی، عضو هیات مدیره شرکت مشاور سرمایه‌گذاری معیار، کاهش نرخ اخزا را یکی از راه‌های ثبات بازار سرمایه برشمرد و بیان کرد: برای به حداقل رساندن کاهش تبعات افزایش نرخ اخزا، می‌بایست ضمن اصلاح سیاست‌های کلان اقتصادی، سیاست‌گذار توجه بیشتری به این بازار داشته باشد.

 • عرضه هزار تن کک متالورژی کک سازی زرند در بورس کالا

  عرضه هزار تن کک متالورژی کک سازی زرند در بورس کالا

  بورس کالای ایران امروز میزبان عرضه ۱۰۰۰ تن کک متالورژی مجتمع کک سازی و پالایش قطران زرند خواهد بود.

 • همه چیز درباره سهام کارخانجات تولیدی شهید قندی (بکام)

  همه چیز درباره سهام کارخانجات تولیدی شهید قندی (بکام)

  امروزه نقش و اهمیت ارتباطات و فناوری اطلاعات در زندگی مردم، بر کسی پوشیده نیست. صنعت کابل‌سازی به عنوان یک صنعت زیربنایی نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌های مختلف کشور ایفا نموده و زمینه ساز پیشرفت فناوری های نوین خواهد بود. در واقع، کابلهای مخابراتی و برق رسانی شریان اصلی انتقال داده، صوت و تصویر در شبکه های تلفن ثابت، اینترنت، تلویزیون و سایر ارتباطات هستند. بدون این زیرساخت، امکان برقراری ارتباطات بین افراد، سازمان ها و همچنین دسترسی به خدمات مخابراتی و اینترنتی وجود نخواهد داشت. این صنعت به طور مستقیم و غیرمستقیم موجب ایجاد هزاران شغل در بخش های مختلف می شود. همچنین صادرات کابل های مخابراتی، می تواند به کسب درآمد ارزی برای کشور کمک نماید. در مجموع، شرکت های تولید کابل های مخابراتی می توانند در ایجاد زیرساختهای ارتباطی، توسعه فناوری، افزایش امنیت و اشتغال ، توسعه صنعتی و اقتصادی کشور، کاهش وابستگی به واردات و خودکفایی، افزایش صادرات، افزایش امنیت ملی، پیشرفت فناوری های نوین در داخل، افزایش اشتغال، کاهش بیکاری، رونق تولید و نیل به جهش تولید، نقش حیاتی و کلیدی ایفا نمایند. بنابراین توجه به صنعت کابل‌سازی به عنوان یک صنعت زیربنایی و استراتژیک در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو در این مجال بر آن شدیم تا به معرفی یکی از شرکتهای فعال در این حوزه بپردازیم.

 • پوشش ریسک نرخ سود اوراق با درآمد ثابت با ابزار آتی اخزا

  پوشش ریسک نرخ سود اوراق با درآمد ثابت با ابزار آتی اخزا

  نشست تخصصی پوشش ریسک نرخ سود در بازار سرمایه اسلامی با حضور «سید مرتضی ذکاوت» عضو هیات مدیره بانک توسعه صادرات،  «بهروز خدارحمی»، مدیرعامل تامین سرمایه تمدن، «سید عباس کریمی» معاون توسعه شرکت بورس تهران، «میثم حامدی» مدیر پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار، «قادر معصومی خانقاه» مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهاداربرگزار شد.

 • نقش پر رنگ چادرملو در بازار سرمایه و بورس کالا

  نقش پر رنگ چادرملو در بازار سرمایه و بورس کالا

  دکتر عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در بازدید از مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به نقش اثر بخش و پررنگ چادرملو در بورس کالا و بازار سرمایه گفت : بازدید از این مجموعه برای ما بسیار روحیه بخش و امیدوار کننده بود.

 • عرضه ۸۵ هزارتن محصول در تالار صادراتی بورس کالا

  عرضه ۸۵ هزارتن محصول در تالار صادراتی بورس کالا

  تالار صادراتی بورس کالای ایران روز چهارشنبه ۲۲ آذر ماه میزبان عرضه ۸۵ هزار و ۱۳۸ تن انواع محصول است.

 • ارزش سهام عدالت 7 شهریور 1401 چقدر شد؟ + جدول

  ارزش سهام عدالت 7 شهریور 1401 چقدر شد؟ + جدول

  با اوج‌ گرفتن شاخص کل بازار سهام امروز 7 شهریورماه 1401، ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی به 9 میلیون293 هزار و 59 تومان رسید.

 • برجام بازار بورس را تکان داد | بورس بازها بخوانند | وضعیت بازار بورس امروز 29 مرداد

  برجام بازار بورس را تکان داد | بورس بازها بخوانند | وضعیت بازار بورس امروز 29 مرداد

  متخصصان بازار اعتقاد دارند دولت ابراهیم رئیسی حتی اگر اراده و انگیزه‌ای برای مداخله در بازار ارز داشته باشد نیز با توجه به مختصات امروز اقتصاد، امکان اجرای آن حتی در میان‌مدت را نخواهد داشت.