اخبار حوادث | دختر جوان قربانی نقشه شوم | اعتراف برادران دوقلو

به گفته دختر جوان: وقتی از مترو پیاده شدم رفتم کنار خیابان و منتظر ماشین شدم، به خیال اینکه مسافرکش هستند سوار شدم...
اخبار حوادث | دختر جوان قربانی نقشه شوم | اعتراف برادران دوقلو

به گزارش روابط گستر؛ در اخبار حوادث گاه پیش می آید که خبر در مورد تجاوز باشد حالا تجاوز به هر شکل و شمایلی. موضوع تجاوز در اخبار حوادث ممکن است کمتر دیده شود ولی هر از چند گاهی این اتفاق رخ می دهد. حوادث منتشر شده در اخبار حوادث همیشه پر بازدید بوده و مردم دنبال می کنند زیرا مردم دوست دارند از محیط پیرامون خود با خبر شوند. پس نیت اصلی انتشار اخبار حوادث نیز باخبر کردن مردم از اتفاقات و حوادث جامعه و درس گرفتن است.

برادران دوقلو به بهانه مسافرکشی دختر جوان را سوار خودروشان کرده و با کشاندن او به خانه‌ای در خارج از شهر وی را قربانی نیت شوم خود کردند.

دیگران چه می خوانند:

اواخر بهمن سال گذشته، دختری هراسان به پلیس رفت و از جنایت سیاهی که برای او رقم خورده بود پرده برداشت. «شب گذشته از ایستگاه مترویی در شرق تهران خارج شدم و کنار خیابان به انتظار خودرو بودم که یک پراید با دو سرنشین مقابل پایم ایستاد و من هم به تصور اینکه مسافربر است سوار شدم.»


او ادامه داد: دقایقی گذشته بود که راننده پراید به بهانه شلوغی خیابان، تغییر مسیر داد و در محلی خلوت توقف کرد. ناگهان پسر جوانی که روی صندلی جلو و در کنار راننده نشسته بود، به عقب آمد و با تهدید دست‌ها و دهانم را چسب زد و سرم را زیر صندلی کرد. هر چه تلاش کردم که از دست دو مرد جوان نجات پیدا کنم، بی‌فایده بود. در نهایت خودرو مقابل خانه‌ای توقف کرد و پسران جوان مرا با زور به داخل خانه بردند. بعد مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند و در اتاقی حبس کردند.

دختر جوان گفت: نیم ساعتی نگذشته بود که پسران جوان ابراز پشیمانی کرده و با گریه و التماس از من خواستند که آن‌ها را ببخشم و مدعی شدند که اشتباه کرده‌اند. بعد هم مرا سوار خودروشان کرده و در نزدیکی خانه مان پیاده کردند. در راه برگشت نشانی خانه‌ای که در آن مورد آزار و اذیت قرارگرفته بودم را به خاطر سپردم. نکته‌ای که از پسر‌ها به یادم مانده اینکه راننده و سرنشین دیگر خودرو بشدت شبیه هم بودند طوری که تصور می‌کنم برادر دوقلو هستند.

با شکایت دختر جوان، پرونده‌ای به دستور بازپرس محمدامین تقویان تشکیل شد و کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت وارد عمل شدند. در نخستین گام با کمک دختر جوان، مأموران راهی خانه مورد نظر شدند، اما از متهمان خبری نبود. تحقیقات نشان می‌داد که آن‌ها خانه را یک روزه اجاره کرده و هیچ مدرکی از آن‌ها به‌دست نیامد.

در ادامه کارآگاهان به بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محلی که دختر جوان سوار و پیاده شده بود پرداختند. باتوجه به تاریکی هوا، شماره پلاک خودرو به خوبی قابل مشاهده نبود، اما مأموران با کنار هم قرار دادن شماره‌هایی که به‌دست آورده بودند در نهایت موفق شدند راننده خودرو پراید را شناسایی کنند.

به دستور بازپرس جنایی، راننده جوان به نام هرمز بازداشت شد و در تحقیقات گفت: من و هومن برادر دوقلو هستیم. آن روز قرار بود به همراه دو دختر به خانه‌ای که اجاره کرده بودیم برویم، اما دختر‌ها به سر قرار نیامدند. من و هومن که خیلی ناراحت شده بودیم تصمیم گرفتیم در شهر بگردیم و دختری را با خود به خانه‌ای که اجاره کرده بودیم، ببریم.

او ادامه داد: همان‌طور که در خیابان‌ها پرسه می‌زدیم، متوجه دختر جوانی شدیم که مقابل مترو به انتظار تاکسی بود. به بهانه اینکه مسافرکش هستیم او را سوار خودرو کرده و در میان راه، من به صندلی عقب آمده و دست و دهان او را بستم و به خانه‌ای در خارج از شهر بردیم. من آدم ربایی و بستن دست و پای دختر جوان را قبول دارم، اما آزار و اذیتی نکردم و برادرم به او تعرض کرد.

باتوجه به آزار و اذیت دختر جوان، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد و از جنبه آدم ربایی و حبس غیرقانونی در شعبه هشتم دادسرای امور جنایی پایتخت تحت رسیدگی است و تحقیقات برای بازداشت متهم دوم ادامه دارد.

مجازات تجاوز جنسی
مطابق بند ت ماده 224 قانون مجازات اسلامی وجود عنف در تجاوز جنسی ، یکی از مواردی است که منجر به تشدید کیفر زنا تا حد اعدام می گردد . در واقع هرگاه یکی از طرفین راضی به برقراری رابطه جنسی نبوده و دیگری وی را وادار به ارتکاب این عمل نماید این ویژگی برای شخص مکره از کیفیات مشدده محسوب می شود. از این رو تجاوز جنسی (تجاوز به عنف) در فقه و به تبع آن در قوانین کیفری ایران با تشدید مجازات همراه شده است. در واقع این عدم رضایت  قربانی است که آمیزش جنسی را به تجاوز جنسی تبدیل می کند.

اگر این رضایت با حیله و و تقلب به دست آمده باشد باعث محکومیت مرتکب به تجاوز جنسی می شود  همانطور که در تبصره ی 2 ماده 224 مقرر شده :هر گاه کسی با زنی که راضی به زنای با او نباشد، در حال بیهوشی، خواب یا مستی زنا کند، رفتار او در حکم تجاوز جنسی است. در زنا از طریق اغفال و فریب دادن دختر نابالغ یا از طریق ربایش ، تهدید یا ترساندن زن ، اگرچه موجب تسلیم شدن او شود نیز حکم فوق جاری است » ، اما اگر این حیله و تقلب به صورتی باشد که به فرض مثال قربانی به خاطر وعده ی ازدواج تن به آمیزش جنسی داده باشد و فریب خورده باشد دیگر در قانون ما تجاوز به جنسی محسوب نمی شود زیرا به هر حال شخص به میل خود در رابطه جنسی ایفای نقش کرده است .علاوه بر کیفر اعدام متجاوز مقرر در بند ت ماده 224 قانون مجازات  اسلامی1392 ، قانونگذار در ماده 231 این قانون ، پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل را نیز بعنوان ضمانت اجرای مدنی تجاوز و راهکاری برای حمایت از بزه دیدگان زن تجاوز جنسی پیش بینی نموده است که در موارد زنای به عنف در صورتی که زن باکره باشد، مرتکب علاوه بر مجازات مقرر ، به پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل نیز محکوم می شود و در صورتی که باکره نباشد، فقط به مجازات و پرداخت مهرالمثل محکوم می گردد.

اخبار حوادث | دختر جوان قربانی نقشه شوم | اعتراف برادران دوقلو

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟