یارانه هایی که در فروردین دریافت می کنید | زمان و مبلغ یارانه های فروردین

پیش بینی می شود دولت در فرورین ۱۴۰۱ حداقل سه یارانه برای اکثر افراد واریز کند این یارانه ها شامل یارانه نقدی ، یارانه معیشتی و یارانه ماه رمضان می باشد.
یارانه هایی که در فروردین دریافت می کنید | زمان و مبلغ یارانه های فروردین

دولت در هر ماه مکلف به پرداخت دو یارانه نقدی و یارانه معیشتی به همه افراد می باشد و طبق رسم سالیان قبل یک یارانه ماه رمضان هم در فروردین 1401 پرداخت خواهد شد.دولت در ماه فروردین باید دو یارانه معیشتی بنزین و یارانه نقدی را به حساب سرپرستان خانوار واریز کند، احتمالا واریز یارانه نقدی جدید نیز با عنوان یارانه ماه رمضان وجود دارد.

 

دیگران چه می خوانند:

یارانه معیشتی بنزین

پیش بینی می شود دولت باید در روز دهم فروردین ماه یارانه معیشتی بنزین را واریز کند، مبلغ این یارانه برای هر خانوار متناسب با تعداد اعضای آن بین 55 تا 205 هزار تومان است.

واریز یارانه معیشتی بنزین از آذر ماه سال 1398 آغاز شد و بیست و نهمین مرحله آن تا  چند روز آینده به‌حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. مثل ماه‌های گذشته، خانواده‌های یک نفره 55 هزار تومان، خانواده‌های دو نفره 103 هزار تومان، خانواده‌های سه نفره 138 هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره 172 هزار تومان و خانواده‌های پنح نفره و بیشتر 205 هزار تومان یارانه معیشتی می‌گیرند.همچنین از یارانه حدود هفت میلیون خانوار نیز مبلغ 35 هزار تومان به عنوان قسط مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا کسر می‌شود.

 

یارانه نقدی

دومین یارانه‌ای که باید دولت در فرورین  ماه واریز کند، یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی است.در روز بیستم فروردین ماه، صد و سی و چهارمین مرحله یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. همچنین از یارانه 21 میلیون خانوار یارانه‌بگیر بیستمین قسط مرحله اول وام یک میلیون تومانی کرونا برداشت می‌شود.

 

یارانه ماه رمضان

دولت در سال 1400 ، در طرح یارانه ماه رمضان، به خانوارهای یک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهار نفره 172 هزار تومان و خانوارهای پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان واریز می‌شد؛ اما مبلغ واریزی حدود 20 هزار تومان کمتر بوده است که در مجموع 60 میلیون نفر رقم قابل توجهی می‌شود ولی بلاخره این مبلغ را واریز کرد.

به نظر می رسد دولت جدید نیز با نیت حمایت از خانواده ها این یارانه را پرداخت نماید. البته هنوز این امر قطعی نشده است .پیگیری‌ها از سازمان هدفمندی یارانه‌ها حاکی از آن است که فعلا دستوری برای اختصاص یارانه رمضان به خانوارها صادر نشده است؛ اگر دستوری صادر شود، یارانه رمضان امسال هم پرداخت خواهد شد.حالا باید دید تصمیم چیست و آیا رمضان امسال هم مانند سال گذشته، یارانه ماه مبارک رمضان به خانوارها تعلق خواهد گرفت یا خیر.

 

آیا یارانه ها تجمیع و در یک مرحله پرداخت می شود؟

در سالی که گذشت دولت در 12 ماه هر دو یارانه نقدی و معیشتی بنزین را پرداخت کرد. در سه مناسبت ماه رمضان، 22 بهمن ماه و عید نوروز نیز از برخی خانوارها به صورت نقدی حمایت کرد.

به نظر می‌رسد پرداخت یارانه نقدی و معیشتی همانند دو سال گذشته در سال 1401 نیز ادامه یابد.

دولت در لایحه بودجه سال آینده بودجه یارانه‌های نقدی و معیشتی به صورت تفکیک شده نیاورده و در مجموع 73 هزار میلیارد تومان منابع برای پرداخت یارانه‌های نقدی درنظر گرفته است.

البته این امکان وجود دارد که در ماه‌های بعدی واریز این دو یارانه به صورت ادغام شده انجام شود. چرا که دولت دستور به حذف حدود 20 میلیون یارانه‌بگیر نقدی را داده است. اگر این تعداد حذف شوند، مشمولان یارانه بنزین و نقدی یکسان می‌شود و دولت می‌تواند دو یارانه را ادغام کند که پیش بینی می شود بحث ادغام یارانه ها در فروردین 1401 انجام نشود.

 

افزایش یارانه سه برابری برخی خانوارها

براساس مصوبه مجلس، فرزندان خانواده‌های دهک‌های اول تا چهارم دارای حداقل 3 فرزند تحت تکفل که هیچکدام از والدین در دستگاه های مذکور ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه ایران شاغل نمی باشند، به میزان 3 برابر یارانه مصوب سایرین دریافت نمایند.

یعنی گروهی از خانوارها با داشتن سه شرط یارانه فرزندانشان سه برابر می‌شود:

در چهار دهک اول قرار داشته باشد.

حداقل سه فرزند داشته باشند.

هیچ یک از والدین کارمند دولت نباشد

 

تکمیلی/ زمان و مبلغ دقیق پرداخت یارانه معیشتی فروردین 1401 مشخص شد

یارانه معیشتی فروردین مثل ماه قبل در تاریخ دهم فروردین 1401 روز چهارشنبه به حساب سرپرست خانوارها پرداخت خواهد شد.

 

یارانه هایی که در فروردین دریافت می کنید|زمان و مبلغ یارانه های فروردین

یارانه هایی که در فروردین دریافت می کنید | زمان و مبلغ یارانه های فروردین

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟