تردد خودرویی از بنادر چارک و آفتاب به جزیزه کیش و بالعکس همچنان ممنوع است/ تعطیلی نقاط گردشگری هنگام و غرب جزیره قشم تا اطلاع ثانوی

سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر در نوروز ۱۴۰۳ با اعلام اینکه تردد خودرویی از بنادر چارک و آفتاب به جزیزه کیش و بالعکس همچنان ممنوع است، گفت: علاوه بر این نقاط گردشگری هنگام و غرب جزیره قشم به دلیل شرایط جوی نامساعد، همچنان تعطیل است.
تردد خودرویی از بنادر چارک و آفتاب به جزیزه کیش و بالعکس همچنان ممنوع است/ تعطیلی نقاط گردشگری هنگام و غرب جزیره قشم تا اطلاع ثانوی

 اله‌مراد عفیفی‌پور سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر در مورد ممنوعیت برخی ترددهای دریایی نوروزی به دلیل شرایط جوی نامساعد، اظهار کرد: با توجه به تداوم شرایط نامساعد جوی در خلیج فارس، تردد خودرویی از بندر چارک و بندر آفتاب به جزیره کیش و بالعکس همچنان ممنوع است.

سخنگوی سازمان بنادر و دریانوردی در طرح تسهیل سفرهای دریایی ویژه ایام نوروز 1403 با بیان اینکه تردد به صورت بسیار محدود بین جزیره هرمز و بندر شهید حقانی و جزیره قشم در شرایط خاص انجام می‌شود، گفت: از مردم و مسافران عزیز خواهشمندیم به توصیه همکاران در نقاط گردشگری دریایی، بنادر و هشدارهای هواشناسی توجه کنند تا سفر بی‌خطر و خاطره‌انگیزی را تجربه کنند.

دیگران چه می خوانند:

عفیفی‌پور از تمامی هموطنان که خطه زیبای جنوب کشور را برای سفرهای نوروزی انتخاب کرده‌اند، خواست حتما از مبادی و شناورهای مجاز برای سفرهای دریایی و گردشگری دریایی استفاده کنند و به توصیه و هشدارهای ایمنی صادر شده در این خصوص گوش کنند و تا بهبود شرایط جوی، صبور باشند.

مسیرهای تردد مجاز دریایی در هرمزگان

او درباره مسیرهای تردد مجاز دریایی در استان هرمزگان، بیان کرد: تردد از بندر شهید حقانی به بندر شهید ذاکری قشم و بالعکس، از بندر شهید حقانی بندرعباس به هرمز و بالعکس، از بندر شهید ذاکری قشم به هرمز و بالعکس، از بندر شهید ذاکری قشم به جزیره لارک و بالعکس، از بندر پل به بندر لافت و بالعکس، از بندر شهید حقانی به جزیره بوموسی و بالعکس، از بندر آفتاب به جزیره کیش و بالعکس، از بندر چارک به جزیره کیش و بالعکس، از بندر شیب‌دراز به جزیره هنگام و بالعکس و تردد از بندر کندالو به جزیره هنگام و بالعکس از جمله مسیرهای دریایی مجاز است.

سخنگوی سازمان بنادر در طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز 1403 افزود: تردد از بندر شهید باهنر بندر عباس به بندر بهمن قشم و بالعکس، از بندر لنگه به جزیره کیش و بالعکس و همچنین تردد از بندر لنگه به جزیره بوموسی و بالعکس به عنوان مسیرهای پشتیبان در نظر گرفته شده است.

شماره تماس 1550 برای اعلام اضطرار دریایی

عفیفی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: مسافران دریایی می‌توانند از هر کجای استان‌های ساحلی در صورت بروز هرگونه سانحه دریایی با شماره چهار رقمی 1550 جهت اعلام اضطرار دریایی و بدون نیاز به گرفتن کد پیش شماره به راحتی و به طور مستقیم با مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی جهت ارائه گزارش حادثه و درخواست کمک تماس بگیرند.

 

اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

 

تردد خودرویی از بنادر چارک و آفتاب به جزیزه کیش و بالعکس همچنان ممنوع است/ تعطیلی نقاط گردشگری هنگام و غرب جزیره قشم تا اطلاع ثانوی

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟