بازخواني روايت‌هاي فرهنگ عامه جزيره تمدني قشم در جشنواره "تیتوک"

دبیر جشنواره "تیتوک" گفت : جشنواره سراسری "تیتوک" با هدف حفظ و صيانت از ميراث فرهنگي ناملموس جزيره تمدني قشم و ثبت گنجينه هايي ارزشمند از فرهنگ غني مردم در اين خطه از كشور برگزار می شود.
بازخواني روايت‌هاي فرهنگ عامه جزيره تمدني قشم در جشنواره "تیتوک"

ایرج اعتمادی با اعلام این خبر اظهار داشت: رونمايي از ظرفيت‌هاي فرهنگي و ميراث زباني و گويشي جزيره به ساير هموطنانمان در گوشه گوشه ي كشور و حمايت از پژوهشگران و نويسندگاني كه در ارتباط با فرهنگ مردم قشم قلم مي زنند، از دیگر اهداف این جشنواره است.

وی ادامه داد: این جشنواره در بخش های قصه های عامیانه جزیره، داستان کوتاه، سفر خاطره و سفرنامه، حکمت و ضرب المثل و آداب و رسوم اجرا می شود و تمامي هموطنانمان از سراسر كشور مي توانند در همه بخش هاي جشنواره شركت كنند و یک بخش ویژه نوجوان نیز در نظر گرفته شده است.
دبیر جشنواره "تیتوک" یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند تا 30 آذرماه آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و پس از بررسی آثار توسط داوران ملی و منطقه ای، آیین اختتامیه 15 دی ماه برگزار شده و نتایج اعلام خواهد شد.
اعتمادی با بیان اینکه 6 داور ملي و منطقه اي آثار رسيده به جشنواره را داوري خواهند كرد، بیان داشت: داوران جشنواره از بهترين نخبه هاي جزيره قشم با تحصيلات عالي و تخصص هاي مرتبط دانشگاهي انتخاب شده اند و يك داور كشوري هم كه از نويسندگان و پژوهشگران صاحب نام ملي هستند در هيات داوري جشنواره حضور دارند.
دبیر جشنواره "تیتوک" خاطرنشان ساخت: شركت در اين جشنواره براي همه گروه‌هاي سني آزاد است، با اين حال جايزه بخش ويژه جشنواره به نوجوانان اختصاص داده شده تا اين عزيزان هم بتوانند در جشنواره مشاركت داشته باشند.
اعتمادی در پایان یادآور شد: در هر بخش سه اثر برگزيده انتخاب مي‌شود و به نفر اول 200 میلیون ریال، نفر دوم 140 میلیون ریال و نفر سوم 100 میلیون ریال جایزه نقدی و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.
گفتنی است، سمیه دریانورد، دکترای زبان و ادبیات فارسی، سهیلا اسعدی‌زاده، عبدالله سرودی، علی آموخته‌نژاد، هر  سه کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی، احمد مرادی، کارشناسی ارشد ادبیات عرب داوران منطقه‌ای و استاد محمدعلی علومی نویسنده، منتقد و پژوهشگر فرهنگ مردم داور ملی این جشنواره هستند.
بنابراین گزارش، علاقه مندان می توانند آثار خود را به نشانی titevakfestival@gmail.com  ایمیل کرده یا در نرم افزارهای بله، ایتا، واتس اپ، تلگرام و سروش به شماره 09172319763 ارسال نمایند.

دیگران چه می خوانند:

بازخواني روايت‌هاي فرهنگ عامه جزيره تمدني قشم در جشنواره "تیتوک"

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟