به کسی اجازه نمی‌دهیم به تولید آسیب برساند/ باید در قالب پروژه‌های مهندسی دانش‌محور و دانش‌بنیان، روی استانداردهای قدیمی تجدیدنظر کنیم

مدیرعامل جدید ذوب‌آهن اصفهان گفت: خط قرمزی که قبل از تحول داریم این است که باید به تولید توجه کنیم؛ به کسی اجازه نمی‌دهیم به تولید آسیب برساند؛ همه کسانی که به افزایش تولید کمک کنند مورداحترام هستند. شاهرگ حیاتی ما تولید است.
به کسی اجازه نمی‌دهیم به تولید آسیب برساند/ باید در قالب پروژه‌های مهندسی دانش‌محور و دانش‌بنیان، روی استانداردهای قدیمی تجدیدنظر کنیم

به گزارش شستا رسانه، مهدی کوهی مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان در آیین معارفه خود گفت: تأمین پایدار مواد اولیه برای دستیابی به تولید سه میلیون و 600 هزار تن را از جمله اولویت‌های اصلی برنامه‌های ذوب‌آهن دانست و گفت: با معادنی که اخیراً در اختیار ذوب‌آهن قرار گرفت و همچنین با حمایت وزارتخانه‌های صمت و کار، تعاون و رفاه اجتماعی که امیدوارم منجر به احیای سهمیه یک میلیون و 700 هزارتنی مواد آهن دار شود و بخش مهمی از مواد اولیه مورد نیاز تامین می شود . ضمن اینکه برای تأمین زغال‌سنگ نیز برنامه ما استفاده حداکثری از تولیدات داخل به‌واسطه هم‌افزایی صدر تأمین است .

وی افزود: اگر بخواهیم ذوب‌آهن را در تراز ملی داشته باشیم باید تولید باارزش افزوده بیشتر را مدنظر قرار دهیم؛ برای تولید باارزش افزوده، تیرآهن‌های بال پهن، کلاف آلیاژی شمش آلیاژی و قطعات قطار را طبق توافق با راه‌آهن خواهیم داشت.

دیگران چه می خوانند:

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان تشریح کرد: تحول همه‌جانبه در همه واحدها نیاز است؛ در حال آماده‌سازی هستیم تا برنامه تحولی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تدوین کنیم. اما خط قرمزی که قبل از تحول داریم این است که باید به تولید توجه کنیم؛ به کسی اجازه نمی‌دهیم به تولید آسیب برساند؛  همه کسانی که به افزایش تولید کمک کنند مورداحترام هستند؛ یکی از برنامه‌های ما هم‌افزایی برای تولید باید باشد، اگر تولید باشد فروش هست، اگر تولید باشد بازرگانی هست، اگر تولید باشد مزایا و خدمات رفاهی هست، بنابراین شاهرگ حیاتی ما تولید است.

وی افزود: برای افزایش تولید در سال آینده یک برنامه یک‌ساله کوتاه‌مدت و یک برنامه سه‌ساله ارائه می‌کنیم.

کوهی تصریح کرد: برنامه اول در حوزه توسعه یک‌ساله اتمام پروژه LF1 و LF3 خواهد بود؛ پیمانکار را تعیین تکلیف کرده‌ایم، اما طولانی‌شدن زمان پروژه باعث شده باتوجه‌به افزایش قیمت ارز این طرح نیمه‌تمام بماند. تلاش می‌کنیم با بررسی‌های کارشناسی شده، این طرح را عملیاتی ‌کنیم تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، حداکثر تا مردادماه 1402، این دو پروژه را راه‌اندازی کنیم که تولید برای ظرفیت بهتر آماده شود.

وی افزود: پروژه بعدی که در سال آینده موردتوجه خواهد بود، پلنت اکسیژن است، این طرح پیشرفت بالای 91 درصد دارد و ان‌شاءالله با کمک دوستان تلاش می‌کنیم، این پروژه در خدمت تولید قرار بگیرد. پروژه بعدی باتری دو است که در اولین هفته بعد از عید در جلساتی با دوستان توسعه و تولید برنامه‌ریزی می‌کنیم تا در مدتی کوتاه آن را در خدمت تولید قرار دهیم و ابزار تحول را فراهم کنیم. بحث بعدی پروژه پساب است، درگذشته قرارداد خرید پساب شهرهای اطراف منعقد شده و برای تصفیه آن قراردادی با مپنا به امضا رسیده است. پیشرفت حدود 60 درصد دارد و قول‌هایی داده شده تا منابع مالی این طرح با هم‌افزایی تأمین شود و آن را هم در سال آینده به منزل مقصود برسانیم.

مدیرعامل جدید ذوب‌آهن اظهارداشت: پروژه‌های دیگر بحث یوتیلیتی‌هاست. ما و دیگر صنایعی همچون پتروشیمی، سیمان و… در تابستان برق و در زمستان گاز نداریم. خوشبختانه ذوب‌آهن از گذشته این پیش‌بینی را انجام داده و نیروگاه 180 مگاواتی را تأسیس کرده که ظرفیت اسمی آن بیشتر از این است و باید با سرمایه‌گذاری این ظرفیت را افزایش دهیم.

وی افزود: در حوزه مهندسی هم کاهش مصرف کک و زغال وارداتی را مدنظر داریم. باید در قالب پروژه‌های مهندسی دانش‌محور و دانش‌بنیان، روی استانداردهای قدیمی تجدیدنظر کنیم؛ البته به ضریب کیفیت هم حتماً توجه خواهیم داشت.

کوهی گفت: بحث دیگر اجرای طرح‌های زیست‌محیطی به‌منظور کاهش آلاینده‌هاست؛ این شرکت به دلیل قدمتی که دارد، تحت‌نظر سازمان محیط‌زیست، NGOها و بسیاری از کسانی است که آلایندگی را تحت‌نظر دارند و ما علاوه بر اینکه باید پروژه‌های زیست‌محیطی را حتماً موردتوجه قرار دهیم، تعامل خوبی با محیط‌زیست داشته باشیم. شاید نتوانیم به علت قدمت کارخانه گواهی صنعت سبز را بگیریم؛ ولی باید حتماً اقدامات اصلاحی را انجام دهیم تا آلایندگی نداشته باشیم.

وی افزود: پدافند غیرعامل از پروژه‌های تحولی در سال آینده خواهد بود. این پروژه حتماً به‌عنوان یک پروژه مهندسی مدنظر قرار خواهد گرفت. با معاونت مهندسی وزارت دفاع هماهنگ شده است، کارشناسان آن مجموعه شرکت را بررسی کرده‌اند و ان‌شاءالله این پروژه در سال آینده با مشارکت وزارت دفاع انجام خواهد شد و به تأیید ستاد پدافند غیرعامل کشور خواهد رسید.

مدیرعامل ذوب‌آهن اعلام کرد: کار بعدی هوشمندسازی در حوزه آی‌تی است، متأسفانه هنوز بخش‌هایی از شرکت به سبک قدیمی کنترل و اداره می‌شوند و نیاز است در برنامه توسعه به این موضوع توجه بیشتری شود.

وی گفت: برنامه بعدی اصلاح ساختار مالی است که در هیئت‌مدیره جدید برنامه‌ریزی‌های مؤثری در این حوزه صورت‌گرفته است. همچنین در ماه‌های اخیر افزایش سرمایه را در مجمع‌عمومی داشته‌ایم و قرار است در دو نوبت دیگر هم‌افزایش سرمایه را داشته باشیم. علاوه بر این اگر انتقال سهام از تأمین اجتماعی به شستا اتفاق بیفتد، دست صدر تأمین برای شرکت در طرح‌های توسعه و افزایش سرمایه بسیار باز خواهد بود.

وی افزود: استفاده از بازارهای سرمایه برای تأمین مالی  و به‌کارگیری سرمایه‌های راکد از سال آینده به تبعیت از دولت، به‌منظور مولدسازی سرمایه‌ها، از جمله برنامه‌های دیگر ما خواهد بود، تا سرمایه در گردش شرکت دچار مشکل و ریسک نباشد.

به کسی اجازه نمی‌دهیم به تولید آسیب برساند/ باید در قالب پروژه‌های مهندسی دانش‌محور و دانش‌بنیان، روی استانداردهای قدیمی تجدیدنظر کنیم

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟