تهیه غذا | طرز تهیه لوبیا پلو شیرازی با مرغ زعفرونی | یک غذای خوشمزه برای شما

در تهیه غذای امروز برای شما طرز تهیه لوبیا پلو با مرغ زعفرانی را آموزش می دهیم.
تهیه غذا | طرز تهیه لوبیا پلو شیرازی با مرغ زعفرونی | یک غذای خوشمزه برای شما

روابط گستر؛ تهیه غذا برای سفره های ایرانی اهمیت بالایی دارد. در تهیه غذا سعی می شود غذا باب میل همه افراد خانواده باشد. در تهیه غذا مواد و غذاهای بسیار مختلف و متنوعی وجود دارد ک هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. در روابط گستر، تهیه غذا به صورت روزانه و برای آموزش آشپزی و تهیه غذاهای مختلف منتشر می شود. امروز طرز تهیه غذای "لوبیا پلو با مرغ زغفرانی" را به شما آموزش می دهیم.

دیگران چه می خوانند:

مواد لازم برا یتهیه غذای لوبیا پلو شیرازی با مرغ زعفرونی:
دو پیمانه برنج
1 پیمانه لوبیا چشم بلبلی
شوید 300 گرم تازه
ادویه پلویی و پودر دارچین و زردچوبه
پیاز داغ به دلخواه

مواد لازم مرغ:
مرغ 2 تکه
پیاز بزرگ 1 عدد
زعفران دم کرده کلا یک چهارم ق چ(با یخ حتما آب کنید)
ادویه: تخم گشنیز، پودر سیر، پودر زنجبیل، فلفل سیاه هر کدام نصف ق چ
چوب دارچین 2 تا 3 تکه کوچک
نمک به اندازه لازم
گلاب نصف ق غ

لوبیا چشم بلبلی حدودا 8 ساعت خیس بخوره و بعد بپزین، در حدی بپزه ولی نشه، حتما هم آبکش کنید و آب سیاهشو دور بریزین بعد به برنج اضافه کنید تا برنج تیره نشه.
این غذا پیاز داغ نداره، من به سلیقه‌ی خودم ریختم

ادویه پلویی رو از عطاری ها میتونین تهیه کنید. اگر در دسترس نداشتین، همون دارچین کافیه و میتونین مخلوط کمی پودر تخم گشنیز و‌گل محمدی و زیره بریزین. ادویه ها علاوه بر عطر خوبشون، سردی برنج هم کم میکنه و طبع غذارو‌متعادل میکنه.

تهیه غذای خانگی

در این بخش مراحل راه اندازی تهیه غذا خانگی را برای شـما جمع آوری کرده ایم. خیلی ها خصوصا خانم هاي خانه دار قصد دارند تا با راه اندازی اینکار درآمد کسب کنند، و لازمه اینکار هم استعدادی اسـت کـه در آشپزی دارند و همچنین انواع مختلف غذاهایی کـه می توانند بپزند. خیلی خانمها آشپزهای ماهر و زبر دستی هستند و دوست دارند از این هنر خود درآمد کسب کنند، در ادامه با پارس ناز همراه باشید.

آشنایی با هنر آشپزی نخستین و مهمترین مهارتی اسـت کـه برای چنین شغلی نیاز اسـت. بنابر این شاید بتوان گفت، زنان خانه‌دار مناسب‌ترین قشر برای ورود بـه چنین عرصه‌اي هستند. این افراد علاوه بر کسب درآمد و متعاقبا، تامین مالی زندگی خود، از وقت‌ آزاد زیادی کـه در طول روز دارند میتوانند بهترین و مفیدترین استفاده را ببرند. البته راه‌ اندازی آشپزخانه و تهیه غذای خانگی بـه زنان محدود نمیشود.

هر فردی با هر موقعیت یا هر میزان سواد و تجربه کاری می تواند قدم دراین راه بگذارد. از آنجا کـه شروع هر کاری بـه برنامه‌ریزی، تعیین چشم ‌انداز، دانش، مهارت و تجربه نیاز دارد، باید بدانید کـه برخلاف ظاهر امر، تهیه غذا، پیدا کردن مشتری ثابت و وفادار و دوام آوردن در بازار رقابتی خیلی هم راحت نیست. برای راه‌اندازی این کسب‌وکار خانگی باید همه ی جوانب را درنظر بگیرید و بـه چم‌وخم کار آشنا شوید.

تهیه غذای خانگی
هدف خودرا مشخص کنید، در نخستین قدم باید مشخص کنید کـه هدفتان از راه‌اندازی تهیه غذا چیست؟ آیا مغازه دارید و می خواهید از مشتری‌ها در همان‌جا پذیرایی کنید؟ آیا می خواهید در گوشه‌اي از خانه غذا تهیه کرده و برای مشتری‌ها ارسال کنید؟ آیا می‌ خواهید چند نوع غذای محدود برای ارائه بـه سازمان‌ها، شرکت‌ها یا محیط‌هاي اداری تهیه کنید؟

آیا درنظر دارید با تبلیغات از همه ی جای شهر مشتری داشته باشید و غذا هاي متنوعی در منوی پیشنهادی‌تان وجوددارد؟ فینگر فود، غذای سنتی، غذای فرنگی، غذای مخصوص گیاهخوارها یا …. مشخص کنید چـه نوع غذایی مدنظرتان اسـت. و سوالاتی دیگری از این دست کـه باید در نخستین قدم بـه همه ی آن ها پاسخ دهید.

تهیه غذا | طرز تهیه لوبیا پلو شیرازی با مرغ زعفرونی | یک غذای خوشمزه برای شما

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟