جومونگ و سه قلوهایش l عکسی از جومونگ و خانواده اش که به تازگی منتشر شده است

این بازیگر محبوب کره ای در 15 مارس سال 2008 در یک مراسم بسیار خصوصی به سبک سنتی با قاضی شهر بوسان به نام جونگ سونگ یون ازدواج کرد.
جومونگ و سه قلوهایش l عکسی از جومونگ و خانواده اش که به تازگی منتشر شده است

سریال های کره ای جزو محبوب ترین سریال ها در رسانه ملی ما هستند که همچنان پر زور در تلویزیون ما می‌تازند. یکی از پرطرفدارترین سریال های کره ای که چندین بار از تلویزیون پخش شده است، سریال افسانه جومونگ است.  جومونگ سریالی که نه تنها در ایران بلکه در زمان پخشش در کشور سازنده پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی کره جنوبی بود، جومونگ معروف‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت سریال بازیگر نقش اصلی جومونگ، یعنی سانگ ایل گوک است که در ابتدا شخصیتی بذله گو، بی خیال و ‌ضعیف و ترسو بود اما کم کم به یک مرد افسانه‌ای تبدیل شد. در این بخش از چهره ها به زندگی شخصی این هنرپیشه کره ای پرداخته ایم.

دیگران چه می خوانند:

سونگ ایل گوک بازیگر کره جنوبی متولد 1 اکتبر سال 1971 است. او نوه سیاست مدار کره ای کیم دو هان و جد بزرگش کیم جاو جین آنارشیسم و ژنرال جنبش استقلال کره در طول اوایل دهه 1900 بوده است. مادر او نوه کیم جاو جین و دختر کیم دو هان، خانم کیم اول- دونگ سیاستمدار و بازیگر اسبق کره ای است و عضوی از مجلس ملی کره در ناحیه سونگپا بوده است.

این بازیگر محبوب کره ای در 15 مارس سال 2008 در یک مراسم بسیار خصوصی به سبک سنتی با قاضی شهر بوسان به نام جونگ سونگ یون ازدواج کرد. حاصل این ازدواج سه قلوهای پسر به نام های"مین گوک" ، "دا هان"و "مان سه" می باشد که در 16مارس 2012 در سئول به دنیا آمدند.

سونگ ایل گوک دانش‌آموخته رشته هنرهای نمایشی از دانشگاه چانگ جو در جنوب کره است که در رقابت های ورزش های سه‌گانه بین المللی سئول در سال 2008 شرکت کرد و مشعل المپیک را در سئول در دست گرفت.

ایل گوگ در فشن شو و در عرصه مدلینگ فعال بوده و در سال 1388 هجری شمسی، به ایران دعوت شد و در طول سفر به ایران چندین مصاحبه نیز انجام داد و در برنامه ماه عسل با احسان علیخانی به گفتگو نشست.

جالب است بدانید اگر نام سه قلوهای بازیگر کره ای کنار هم نوشته شود به معنای “زندگی طولانی در کره جنوبی” معنی می دهد. سه قلوها در سریال تلویزیونی پدرشان در سال 2016 به نام “جانگ یونگ شیل” نیز حضور داشتند.

سونگ ایل گوک سال 2015 مبتلا به بیماری گلوکوم (آب سیاه) چشم شد و با جراحی و درمان دارویی توانست روند بیماری را کند نماید. امپراتور دریا، سرزمین بادها، جانگ یونگ شیل و... جزو سریال هایی هستند که سونگ ایل گوک در آنها به ایفای نقش پرداخته است.

دانگ میونگ سئونگ وانگ (به کره‌ای: 동명성왕) (زاده 58 قبل از میلاد؛ درگذشته 19 قبل از میلاد) که به اسم زمان تولدش جومونگ معروف است، پسر ژنرال هموسو، فرزند خوانده امپراتور گوموا و برادر ناتنی شاهزاده دائه سو و یونگ پو بود که در سال 37 قبل از میلاد امپراتوری گوگوریو را تأسیس کرد.

گوگوریو در میان سه پادشاهی کره، شمالی‌ترین آن‌ها محسوب می‌شد و بخش‌هایی از منچوری و کره شمالی امروزین را در بر می‌گرفت. در لوح سنگی گوآنگ گائتو از او با نام چومووانگ به معنی پادشاه چومو و در دو کتاب تاریخی سامگوک ساگی و سامگوک یوسا از او با نام جومونگ و عنوان گو یاد شده‌است. همچنین در کتاب سامگوک ساگی از او با نام چومونگ یا سانگائی نیز نام برده شده‌است. آرامگاه جومونگ در کره شمالی کنونی واقع است. در سایر نوشته‌های بدست آمده او با نام‌های چومونگ، جونگ مو یا دومو معرفی شده‌است. مرگ جومونگ در 39 سالگی بود

تولد گوگوریو
افسانه تأسیس گوگوریو برگرفته از متون کهن کره از جمله لوح سنگی گوآنگ گائتو (Gwanggaeto Stele) است. معروفترین متن شناخته شده با اندکی تغییرات از کتاب‌های سامگوک یوسا، سامگوک ساگی و فصل دانگمیونگ سئونگ وانگ پیئون از کتاب دانگ گوک ایسانگ گوکجیپ بدست آمده‌است.

بحث‌های مختلفی بر سر آنکه پدر واقعی او چه کسی بوده به وجود آمده‌است، در بعضی از متون کره، جومونگ را پسر هه موسو (به معنی پسر آسمان) و یوها (دختر رئیس قبیله هابک) توصیف کرده‌اند.

گفته شده‌است که هموسو با بانو یوها زمانی که او در کنار رودخانه در حال حمام کردن بود آشنا شده‌است، اما رئیس قبیله، هه موسو را قبول نکرد و او به آسمان برگشت. رئیس قبیله یوها را به اوبالسو تبعید کرد، مکانی که او با پادشاه دانگ بویو (بویو شمالی)، گوموا آشناشد و ندیمه او گردید. یوها که از هموسو باردار شده بود، پسری را به دنیا آورد[2] که جومونگ نامیده شد و در زبان کره‌ای به معنی کماندار ماهر است.

جومونگ و سه قلوهایش l عکسی از جومونگ و خانواده اش که به تازگی منتشر شده است

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟