ببینید | کشتی گیران مطرح بازیچه دست کشتی گیر آماتور روس | حسن یزدانی سوژه او شد

یک کشتی گیر آماتور روس با به اشتراک گزاشتن ویدئوهایی از اساطیر کشتی جهان مثل حسن یزدانی، سبک این کشتی گیران مطرح را سوژه خود قرار داده است.
ببینید | کشتی گیران مطرح بازیچه دست کشتی گیر آماتور روس | حسن یزدانی سوژه او شد

 حسن یزدانی چراتی  کشتی‌گیر ایرانی است که در دستهٔ 86 کیلوگرم کشتی آزاد به رقابت می‌پردازد.حسن یزدانی برنده مدال طلای المپیک 2016 ریو در دستهٔ 74 کیلوگرم و مدال نقرهٔ المپیک 2020 توکیو در دستهٔ 86 کیلوگرم است. حسن یزدانی قهرمان کشتی جهان در سال‌های 2017، 2019 و 2021، و دارندهٔ یک مدال نقره و یک برنز قهرمانی جهان در سال‌های 2015 و 2018 است. توصیف علیرضا حیدری از حسن یزدانی و حمید سوریان همانند شیری در جنگل هستنند که همه ی حریف های خود را قلع و قمع میکنند.

ویدئوی این کشتی گیر روس از سبک کشتی حسن یزدانی را ببینید.

دیگران چه می خوانند:

بامزه‌ترین واکنش‌ها به قهرمانی حسن یزدانی در جهان
حسن یزدانی بدون از دست دادن حتی یک امتیاز تا فینال در روز نخست مسابقات جهانی کشتی آزاد فرانسه همه حریفانش را با چنان اقتداری از پیش رو برداشت و قهرمان شد که شاید کمتر نمونه‌اش را به خاطر بیاوریم.

حالا در کنار این جملات فوق العاده که در یادها ماند و لقب «پلنگ جویبار» که هادی عامل به او بخشید واکنش‌ها در فضای مجازی هم دلچسب بود:

– حسن یزدانی داداش! تا پاریس هستی برو یه سالتو به «نیمار» بزن!
– حسن یزدانی دو دقیقه ده امتیاز گرفت، استقلال پنج هفته س داره فوتبال بازی میکنه چهار امتیاز گرفته!

– حسن یزدانی یه جوری برد که تو Gif جا بشه!

– حسن یزدانی یه جور کشتی میگیره انگار کار واجبی داره باید بهش برسه دیرش شده!

– حالا شما فکرشو کن اگه حسن یزدانی رو بسپریم دست کیروش چی می‌شد!

– حسن یزدانی هنوز سوت شروع رو نزدن 3-0 جلوئه از حریف!

– این حسن یزدانی که من می‌بینم، اکبر میثاقیانم نمیتونه ازش مساوی بگیره!

بیشتر بخوانید: رقابت دوباره تیلور با حسن یزدانی؟

 بیش از 6 ماه از آخرین حضور جادوگر آمریکایی بر روی تشک می گذرد؛ جایی که دیوید تیلور، در فینال مسابقات جهانی نروژ، مغلوب حسن یزدانی شد و پس از آن به استراحت رفت تا خستگی دوران فشرده المپیک و مسابقات جهانی را از تن به در کند.

حالا پس از گذشت 6 ماه، تیلور بار دیگر به تشک کشتی بر می گردد تا خود را آماده حضور در انتخابی مسابقات جهانی 2022 بلگراد کند.

کشتی گیران آمریکایی برای پوشیدن دوبنده کشورشان باید در مسابقات final x شرکت کنند که به ترتیب در 3 ژوئن در اوکلاهاما و 8 ژوئن در نیویورک برگزار می شود.

در این مسابقات، قهرمانان جهان و المپیک در سه بخش کشتی آزاد، فرنگی و زنان، مستقیما به فینال انتخابی صعود می کنند و باید با نفرات برتر مقدماتی مسابقه دهند تا نهایتا نفرات برتر، نماینده آمریکا در مسابقات جهانی باشند.

تیلور سال گذشته در المپیک توکیو موفق شد با شکست حسن یزدانی به مدال طلا برسد و پس از آن به فاصله ای کوتاه در مسابقات جهانی، به یزدانی باخت و نقره جهان را گرفت.

در مسابقات Final X امسال، همه قهرمانان کشتی آمریکا به جز گیبل استیونسون حضور خواهند داشت که استیونسون، پس از قهرمانی در المپیک تصمیم گرفت با دایره طلایی خداحافظی کرده و وارد دنیای کشتی کج شود.

همچنین در میان قهرمانان کشتی آمریکا، به جز دیوید تیلور، بقیه نفرات سرشناس این کشور از جمله توماس گیلمن، داتون فیکس، کایل دیک، جردن باروز و کایل اسنایدر در مسابقات پان آمریکن به روی تشک می روند.

مسابقات کشتی پان آمریکن قهرمانی قاره آمریکا روزهای 5 تا 8 می در آکاپولکو مکزیک برگزار می شود.

ببینید | کشتی گیران مطرح بازیچه دست کشتی گیر آماتور روس | حسن یزدانی سوژه او شد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟