یارانه مردادماه ۸۰۰ هزارتومان شد | یارانه مرداد ۱۴۰۱ کی واریز می‌شود؟

سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده است که مبالغ کسر شده به دلیل بازپرداخت وام کرونای سال ۱۳۹۹ بوده است.
یارانه مردادماه ۸۰۰ هزارتومان شد |  یارانه مرداد ۱۴۰۱ کی واریز می‌شود؟

طبق دهک بندی که از سوی دولت صورت گرفت یارانه جدید برای همه واریز نشد و کسانی که یارانه جدید برایشان واریز نشده بود در سامانه ای که از سوی دولت اعلام شده بود اعتراض خود را ثبت کردند پس از ثبت اعتراض مردم برای یارانه جدید دولت اعتراض ها را بررسی کرد و یارانه جدید برای مردم واریز د ولی غیر قابل بداشت است تا نتیجه قطعی دولت برای برداشت یارانه جدید اعلام شود.

واریز یارانه مرحله 137 از غروب روز دوشنبه بیستم تیرماه آغاز شد و طبق اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها قرار است تا روز جمعه 24 تیر ماه ادامه پیدا کند. در این مرحله برای افراد حاضر در دهک اول تا سوم مبلغ 400 هزار تومان و برای افراد حاضر در دهک چهارم تا نهم مبلغ 300 هزار تومان واریز شد. برای مرحله 138 یا مرداد ماه 1401 نیز احتمالا میزان واریزی‌ها تغییری خاصی نخواهد داشت. اما در این میان برخی از یارانه بگیران گفته اند که مرحله 137 مبالغی کمتر از 300 یا 400 هزار تومان به ازای هر نفر دریافت کرده اند.

دیگران چه می خوانند:

در پاسخ نیز سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده است که مبالغ کسر شده به دلیل بازپرداخت وام کرونای سال 1399 بوده است. در واقع مبلغ اقساط ماهانه وام کرونا 35 هزار تومان است که از دو سال قبل تاکنون از حساب یارانه بگیران کسر می‌شود.

یارانه مرداد 1401 کی واریز می‌شود؟

در مورد زمان یارانه مرداد 1401 هنوز سازمان هدفمندی یارانه‌ها جزئیاتی مشخص نکرده است، اما همچون تیر ماه باید انتظار داشته باشیم که آغاز واریز یارانه‌ها به حساب سرپرستان خانوار از روز پنجشنبه 20 مرداد ماه باشد. پایان واریزها نیز هنوز به شکل کامل مشخص نشده، اما احتمالا بین 24 تا 72 ساعت زمان خواهد برد.

در این میان برخی از رسانه‌ها نیز مدعی اند که در مرحله 138، زمان واریز یارانه‌ها طولانی نخواهد شد و در یک روز خاص سرپرستان خانوار یارانه این مرحله را دریافت می‌کنند.

یارانه مردادماه ۸۰۰ هزارتومان شد | یارانه مرداد ۱۴۰۱ کی واریز می‌شود؟

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟