اخبار حوادث | انفجار مهیب یک کارخانه در فارس | اعزام 15 دستگاه آمبولانس به محل حادثه

مدیرکل جمعیت هلال احمر فارس از مجروح شدن 105 نفر در جریان انفجار کارخانه کربنات سدیم خبر داد.
اخبار حوادث | انفجار مهیب یک کارخانه در فارس | اعزام 15 دستگاه آمبولانس به محل حادثه

به گزارش روابط‌گستر؛ اخبار حوادث از انفجار یک کارخانه تولید سدیم کربنات در فارس خبر داد. اخبار حوادث از مجروح شدن 105 نفر در این حادثه خبر دارد. در اخبار حوادث هر خبری راجع به حوادث نشر داده می شود. اخبار حوادث را دنبال کنید تا محیط پیرامون خود را بشناسید.

حسین درویشی گفت: سه تیم تخصصی از جمعیت هلال احمر شهرستان های فیروزآباد و فراشبند به محل حادثه اعزام و کلیه تیم های عملیاتی دیگر این جمعیت به حالت آماده باش صد در صدی می باشند.

دیگران چه می خوانند:

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز گفت: در پی انفجار و حریق مخزن آمونیاک در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد نیروهای تیم واکنش سریع سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز راهی محل حادثه شدند.


 
محمدهادی قانع گفت: به دنبال وقوع حادثه انفجار و حریق یکی از مخازن آمونیاک در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد و نشتی شدید مخازن آمونیاک، شماری از کارکنان این کارخانه دچار مسمومیت شده و نیروهای امدادی این محل در حال تلاش برای رفع خطر نشت گاز خطرناک آمونیاک هستند.
 
قانع که شخصا به فیروزآباد عزمیت کرده است، گفت: با توجه به اعلام نیاز مدیریت بحران استانداری فارس و درخواست از سازمان آتش‌نشانی شیراز تیم های واکنش سریع آتش نشانی شیراز با تجهیزات ویژه به محل حادثه شدند.
 
این مقام مسئول از مهار شدن آتش سوزی خبر داد.
 

محمد جواد مرادیان، مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه گفت: تاکنون 72 مصدوم از حادثه انفجار کارخانه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد به بیمارستان حضرت قائم (عج) این شهرستان اعزام و در حال مداوا هستند و هیچ مورد فوتی تاکنون گزارش نشده است.
شرایط پایدار در کارخانه کربنات سدیم فیروزاباد
عبداللهی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: با مهار حادثه نشت امونیاک در یکی از مخازن کارخانه کربنات سدیم در حال حاضر شرایط پایدار در این منطقه برقرار است.
وی افزود: نیروهای امدادی و عملیاتی با تمام امکانات در محل حادثه حاضرند و همه چیز تحت کنترل است‌
عبداللهی اضافه کرد: تمام مصدومان حادثه به مراکز درمانی منتقل شدند.
به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس، مسیر فیروزاباد به جم نیز به زودی بازگشایی می شود.

تصویری از محل حادثه انفجار کارخانه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد

105 مجروح حاصل حادثه آتش سوزی کارخانه فیروزآباد/ اعزام 14 دستگاه آمبولانس‌ و یک بالگرد به محل حادثه
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس گفت: مصدومان حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزاباد به 105 نفر رسید.

دکتر محمد جواد مرادیان، از اعزام تیم ضربت برای ارزیابی منطقه حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد و تشکیل جلسه اضطراری خبر داد و اظهار داشت: این حادثه آتش سوزی تا کنون 105مصدوم به دنبال داشته است.
وی افزود: برای امدادرسانی به مصدومان این حادثه 14 دستگاه آمبولانس 115 اورژانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و 1 بالگرد  به محل حادثه اعزام شده است.

مدیر مرکز مدیریت بحران استانداری فارس نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اعلام اینکه بنده در محل حادثه حضور دارم، گفت: این کارخانه 1500 نیرو داشته است که بلافاصله نیرو‌ها سریعا از محل حادثه خارج شدند و حادثه سریعا توسط امدادگران کنترل شد.

خلیل عبداللهی تصریح کرد: این حادثه هیچ فوتی به دنبال نداشته است و شهروندان باید اخبار موثق و درست را به جای پیگیری کردن از فضای مجازی از منابع رسمی دنبال کنند و به شایعات در فضای مجازی توجه‌ای نکنند.

پایان عملیات حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: عملیات حادثه کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد پایان یافت و خوشبختانه این حادثه تلفاتی نداشت.

خلیل عبدالهی گفت: یکی از مخازن کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد دچار نشتی شد که با حضور سریع و به موقع ضمن انجام عملیات برای متوقف کردن نشت گاز، نسبت به انتقال مصدومان به مراکز درمانی اقدام شد.

وی افزود: در همان ابتدای وقوع حادثه آتش‌سوزی مهار شد و محدودیت‌های ترددی که در پی وقوع این حادثه اعمال شده بود در حال حاضر لغو شده است.

عبداللهی ادامه داد: این حادثه 94 مصدوم داشت که حال عمومی همه این مصدومان خوب است.

وی بیان داشت: مصدومان این حادثه بیشتر در زمینه های تنفسی ناشی از گاز نیتروژن آسیب دیدند که این گاز خطری ندارد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس اظهار کرد: دلیل بروز این حادثه در دست بررسی است.

اورژانس آمار مصدومین را 101 نفر اعلام کرده است؛ برخی افراد به صورت خود معرف به اورژانس مراجعه کردند.

روابط عمومی کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد نیز اعلام کرد: به دلیل نشت گاز نیتروژن یکی از خودروها در محل طعمه حریق شده که به تبع از آن چند مخزن دیگر منجر به آتش شد.

حسن الغونه ادامه داد: گروه های امداد و نجات اعم آتش نشانی اورژانس بلافاصله در کارخانه کربنات سدیم و محل حادثه حضور پیدا کرده و با کمک نیروهای امدادی کارخانه محل حادثه تخلیه شد که تا کنون این حادثه هیچگونه تلفات جانی به همراه نداشته است.

کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد مرداد 1399 در آیینی رسمی افتتاح شد.

این کارخانه در زمینه تولید کربنات سدیم فعالیت می کند که ظرفیت سالانه این واحد 320 هزار تن است.

در زمان بهره‌برداری این کارخانه اعلام شد که این واحد صنعتی با سرمایه گذاری 20 هزار و  67 میلیارد ریال و با اشتغال بیش از هزار و سه نفر در شهرستان فیروزآباد به بهره برداری رسیده است. 

تولیدات این شرکت در صنایع پایین دستی مثل شیشه و بلور، صنایع شوینده و پاک کننده، تصفیه آب و پتروشیمی استفاده می شود.

فیروزآباد در فاصله 93 کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

منبع: تسنیم

اخبار حوادث | انفجار مهیب یک کارخانه در فارس | اعزام 15 دستگاه آمبولانس به محل حادثه

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟