بیینید | فائزه هاشمی تحت تعقیب قرار گرفت | اتهام فائزه هاشمی چیست

خداییان، سخنگوی قوه‌قضاییه در نشست خبری گفت: دادستان بعنوان مدعی‌العموم فائزه هاشمی را تحت تعقیب قرار داده و پرونده‌ای در دادسرای عمومی و انقلاب تهران تشکیل شده است.
بیینید | فائزه هاشمی تحت تعقیب قرار گرفت | اتهام فائزه هاشمی چیست

به گزارش روابط گستر؛ فائزه هاشمی یک سیاستمدار ایرانی ست. فائزه هاشمی یک سیساتمدار پر حاشیه است. فائزه هاشمی از نظر سیاسی دارای گرایش اصلاح‌طلبی است و از اعضای بنیانگذار حزب کارگزاران سازندگی به‌شمار می‌آید. فائزه هاشمی اخیراً در ویدئویی به پیامبر اسلام توهین کرده است. فائزه هاشمی به دلیل همین اهانت تحت تعقیب قرار گرفته است. جزئیات خبر را در ادامه ببینید.

دیگران چه می خوانند:

سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه از تشکیل پرونده علیه فائزه هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، در دادسرای تهران به دلیل «توهین به پیامبر اسلام» خبر داد.

اواخر فروردین‌ماه گذشته، خانم هاشمی در یک اتاق کلاب‌هاوس چنین نظر داد که تنها راه بازگرداندن سپاه پاسداران به پادگان‌ها، باقی ماندن این نیروی نظامی جمهوری اسلامی در سیاهه تحریم‌ها است.

در پی این اظهار نظر، بلافاصله ویدئویی از فائزه هاشمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در گفت‌وگو با فردی که به نظر می‌رسد خبرنگار یا مجری است با لحن شوخی می‌گوید: «پیامبر اسلام پول‌های همسرش، خدیجه را حرام کرده است... حضرت محمد کار اقتصادی که نمی‌کرده، پیامبری می‌کرده.»

انتشار این ویدئو واکنش تند شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و خبرگزاری‌های ایران نزدیک به حکومت را به دنبال داشت، و درنهایت خانم هاشمی مجبور به عذرخواهی شد.

حال به‌رغم عذرخواهی، سخنگوی قوه قضاییه روز سه‌شنبه در پاسخ به سوالی درباره اظهارات فائزه هاشمی درباره درخواست «تحریم برخی نهادهای امنیتی و توهین به پیامبر» گفت: «در رابطه با هر دو موضوع پرونده‌ای در دادسرای تهران تشکیل شده و دادستان به عنوان مدعی‌العموم پیگیر موضوع بوده است‌.»

بیشتر بخوانید: عذرخواهی فائزه هاشمی در ارتباط با اتهام 'توهین به پیامبر اسلام

فائزه هاشمی در یادداشتی نوشت: این روزها صحبتی تقطیع شده مربوط به سال‌ها پیش مبنی بر شوخی با پیامبر از اینجانب منتشر شده که باعث جریحه‌دار شدن احساسات برخی گردیده است.

از آنجا که فردی مسلمان و معتقد بوده و هرگز قصد توهین نداشته‌ام، با توجه به احتمال خطا در بیان، از مؤمنان آزاداندیشی که برداشت توهین‌آمیزی داشته‌اند، پوزش می‌طلبم و آرزوی هدایت برای کسانی که این فیلم را با هدف سیاسی و غیرانسانی پخش کرده‌اند، دارم چراکه در آموزه‌های دینی ما، انتشار خطا، گناهی نابخشودنی است.

خانم هاشمی در بیانیه‌اش، نوشته است: «آرزوی هدایت برای کسانی که این فیلم را با هدف سیاسی و غیرانسانی پخش کرده‌اند دارم، چرا که در آموزه‌های دینی ما، انتشار خطا، گناهی نابخشودنی است.»

انتشار ویدیوی خانم هاشمی درحالی صورت می‌گیرد که اظهارات او درباره خروج سپاه از لیست تحریم‌های آمریکا خبرساز شده است 

بیینید | فائزه هاشمی تحت تعقیب قرار گرفت | اتهام فائزه هاشمی چیست

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟