اخبار حوادث | وقتی شاه دزد به دزد می زند | دزد دزدان دستگیر شد

وقتی که شاه دزد به دزد می زند. دزدی که به دزدان دیگر دستبرد می زد توسط پلیس دستگیر شد.
اخبار حوادث | وقتی شاه دزد به دزد می زند | دزد دزدان دستگیر شد

به گزارش روابط‌گستر؛ اخبار حوادث در مورد سرقت زیاد پیش می آید. در اخبار حوادث نشر اخبار مربوط به سرقت ضروری است. دستگیری سارقین به خصوص سارقین حرفه ای در انتشار اخبار حوادث می تواند بازدید زیادی داشته باشد. هدف از نشر این گونه حوادث در اخبار حوادث، آگاه سازی مردم برای جلوگیری از اتفاق دوباره اینگونه حوادث می شود.

سرکلانتر یازدهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری سارقی که اقدام به سرقت از سارقان دیگر کرده بود، خبرداد.

دیگران چه می خوانند:

سرهنگ صادق ضرونی درباره دستگیری سارقی که از سایر سارقان دزدی کرده بود، اظهارکرد: چندی پیش و به دنبال طرح شکایات مختلف از یکی از سارقان سابقه‌دار محدوده نظام آباد با هویت معلوم، این فرد تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این فرد مدتی بعد به دلیل ارتکاب سرقت، از سوی ماموران رویت و در عملیاتی دستگیر شد، گفت: این فرد پس از دستگیری و انتقال به مقر انتظامی تحت بازجویی قرار گرفته و درجریان بازجویی‌ها به جرم خود اقرار کرد. این فرد دارای 12 مالباخته است که اقدام به زورگیری، قاپ زنی و سرقت لوازم از آنان کرده است.  

 سرکلانتر یازدهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه در تحقیقات بعدی مشخص شد که عمده مالباختگان این سارق، خودشان سارق هستند، اظهارکرد:‌ متهم دستگیر شده اعتراف کرد که بیشتر از سارقان دیگر سرقت کرده است. روش و شگرد او نیز به این طریق بوده که با شناسایی سارقان، لوازم آن‌ها را مورد سرقت قرار داده است به طوری که از 12 مالباخته او، 10 نفرشان سارق هستند و حتی حاضر به شکایت نیز نشده‌اند. البته برخی از این افراد نیز در طرح‌های مختلف از سوی پلیس دستگیر شده‌اند. از این رو شناسایی آنها نیز برای پلیس کار دشواری نخواهد بود.  

وی با بیان اینکه سارق دستگیر شده تاکنون شش بار به زندان رفته است و چهار سال نیز سابقه زندان دارد، گفت: این فرد هم اکنون پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

جرم سرقت چیست ؟
سرقت یا دزدی یک عمل مجرمانه و غیر قانونی است که در ماده 265 قانون مجازات اسلامی تعریف شده است . در این ماده آمده است که سرقت عبارت از ربودن مال متعلق به غیر است . با توجه به این ماده می توان گفت که اگر کسی مال متعلق به فرد دیگری را برباید ، سارق است . متعلق بدون مال به دیگری هم شخص حقیقی مثل افراد در سطح جامعه را شامل می شود و هم اشخاص حقوقی مثل شرکت ها و اموال دولتی را شامل می شود . 
جرم سرقت مانند هم جرم دیگری برای اینکه شکل بگیرد باید دارای سه عنصر قانونی ، روانی و مادی باشد . در واقع جمع این سه رکن با یکدیگر باعث می شود آنچه ما به آن جرم سرقت می گوییم ایجاد شود . برای مطالعه درباره عناصر جرم سرقت کلیک کنید . 

انواع جرم سرقت
به طور کلی تقسیم بندی سرقت را می توان در دو دسته در نظر گرفت : 
الف ) سرقت حدی :
 سرقت حدی یک نوع از انواع سرقت است که داری مجازات حدی است . سرقت حدی دارای شرایط خاصی است . برای اینکه جرم سرقت حدی شکل بگیرد باید تمام شرایط 14 گانه شکل گیری جرم سرقت حدی وجود داشته باشد . در واقع نمی توان شرطی به آن اضافه یا کم نمود . در صورتی که یکی از شرایط جرم سرقت حدی وجود نداشته باشد ، سرقت مستوجب حد نخواهد بود و در سایر دسته های جرم سرقت قرار خواهد .

ب ) سرقت تعزیری :
به سرقتی تعزیری گفته می شود که سارق شرایط سرقت حدی را نداشته باشد . در این صورت قاضی با توجه به نحوه سرقت برای آن مجازات تعیین خواهد کرد . برای مثال کیف قاپی ، یا سرقت همراه با اسلحه یا سرقت همراه با آزار دیگری و .... سرقت تعزیری انواع مختلفی از سرقت را شامل می شود . در واقع در صورتی که ثابت نشود یک سرقت حدی است ، تعزیری در نظر گرفته می شود مثل جرم خرید گوشی سرقتی که هیچ موقع نمی تواند شرایط سرقت حدی را داشته باشد . 

منبع: ايسنا

اخبار حوادث | وقتی شاه دزد به دزد می زند | دزد دزدان دستگیر شد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟