روند رو به رشد عملکرد بیمه ملت در سال ۱۴۰۱

تلفيق مجموعه مهارت‌ها و ارتباطات صنعتي در شرکت بیمه ملت باعث ايجاد نظامي پيشرو و متحول در ارائه خدمات بهينه و مبتنی بر فناوری روز دنیا به مشتريان،‌ ايجاد رضايتمندي در آنها و كسب استانداردهاي بيمه اي شده است. گزارش‌های آماری حاکی از رشد حق‌بیمه صادره بیمه ملت در سال جاری بوده است که روندی رو به رشد از عملکرد بیمه ملت را نشان می‌دهد.
روند رو به رشد عملکرد بیمه ملت در سال ۱۴۰۱

به گزارش روابط گستر، بيمه ملت،‌ داراي توانايي و تجربه بسيار در ارائه محصولات متنوع بيمه اي به اشخاص حقيقي و نيز صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقي مي باشد. شرکت بیمه ملت یکی از شرکت‌‌های بیمه شناخته شده در ایران است که در تمام رشته‌‌های بیمه فعالیت می‌‌کند. سطح توانگری بیمه ملت «یک» و نسبت پرداخت خسارت آن به نسبت تعداد بیمه فروخته شده نسبت خوبی است.      
 
بیمه ملت گواهینامه بین‌‌المللی مشتری مداری دارد. پرفروش‌‌ترین رشته‌‌بیمه‌‌های این شرکت به ترتیب درمان، حوادث و شخص ثالث هستند. بیمه درمان و حوادث ملت هرکدام 12 درصد از سهم بازار در این رشته‌‌بیمه‌‌ها را دارند. این شرکت بیمه‌ای 64 مرکز پرداخت خسارت جانی شخص ثالث و 224 مرکز پرداخت خسارت مالی خودرو را دارد.
 
تيم مديريتي بيمه ملت،‌ سابقه اي 30 ساله در زمينه بيمه و موضوعات فني در اختيار دارند. كاركنان واحد صدور داراي تجربه بسيار در صدور انواع بيمه نامه هستند. با گذشت 5 ماه از زمان تصدی هدایت شرکت در دوران مدیریتی یزدان‌دوست فروش بیمه ملت در پایان بهمن‌ماه به 27 هزار و 480 میلیارد و 286 میلیون ریال رسید که میزان تحقق بودجه به بیش از 90 درصد رسیده و به نظر می‌رسد این شرکت در پایان سال بتواند به بودجه 30 هزار و 376 میلیارد و 237 میلیون ریالی‌اش دست یابد.
 
شرکت بیمه ملت در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به بهمن‌ماه 1401 از فروش حق بیمه صادره به بیمه‌شدگان تحت‌نظر خود به درآمد 284 میلیاردتومانی رسید، میزان درآمد تجمیعی که "ملت" در پایان بهمن‌ماه از خود بر جای گذاشت برابر با 2 هزار و 748 میلیارد تومان بود.
 
شرکت بیمه ملت یکی از ارزنده‌ترین شرکت‌های فعال در این صنعت است؛ به دلیل اینکه همیشه با رشد سودآوری بیش از میانگین صنعت و حجم دارایی‌های قابل توجهی روبه‌رو بوده که از مدیریت شرکت و نحوه سرمایه‌گذاری‌ها از محل ذخایر یا سایر منابع شرکت ناشی می‌شود.  
 
بیمه ملت از ابتدای سال مالی تا انتهای بهمن‌ماه سال جاری میزان سرمایه‌ای که اعلام کرد برابر با 3 هزار و 65 میلیارد تومان بود، این شرکت بیمه‌ای با میزان درآمدی که در بهمن‌ماه سال جاری از فروش حق بیمه صادره شناسایی کرد به میانگین درآمدی 250 میلیارد تومان دست‌یافت.
 
یکی دیگر از عواملی که در بررسی شرکت‌های بیمه و این صنعت مهم است، موضوع توانگری مالی است، یعنی توانایی این شرکت‌ها در پوشش ریسک و بازپرداخت خسارت‌هایی که باید به مشتریان خود پرداخت کنند. شرکت بیمه ملت با توجه به سوابق تاریخی، در هفت سال گذشته بالاترین رتبه توانگری مالی را در کل صنعت داشته و این یک عامل بسیار تاثیرگذار و مهم در صنعت محسوب می‌شود که شرکتی بتواند با این ثبات، علاوه‌بر رشد درآمدهای خود، سطح توانگری مالی خود را نیز در بالاترین رتبه حفظ کند.
 
بیمه ملت در یازدهمین ماه از سال جاری درآمد ماهانه‌ای که از محل فروش حق بیمه توانست شناسایی کند، نزدیک به 64 میلیارد تومان (29 درصدی) افزایش را نسبت به ماه گذشته به ثبت رساند، همچنین این شرکت بیمه‌ای در بهمن‌ماه موفق به افزایش درآمد تجمیعی نسبت به دوره مشابه سال گذشته نیز شد، "ملت" در این دوره 7 درصد افزایش را در پی داشت.
 
"ملت" بیشترین درآمدزایی که از فروش حق بیمه در بهمن‌ماه داشت متعلق به رشته بیمه «ثالث - اجباری» بود که از این بخش توانست 72 میلیارد تومان درآمدزایی داشته باشد، این رشته بیمه در این دوره 25 درصد از درآمد ماهانه را به خود اختصاص داد.
 
دیگر رشته بیمه درآمدزای "ملت" در این دوره در بخش «کشتی» با مبلغ 49 میلیارد تومان اعلام شد که 17 درصد از درآمد ماهانه را تشکیل می‌داد، "ملت" تا پایان بهمن‌ماه توانست به تراز تجمیعی مثبت 945 میلیاردتومانی برسد.
 
شرکت بیمه ملت یکی از بزرگترین شرکت‌ها در صنعت بیمه است که بالاترین ارزش دارایی‌ها را دارد که این موضوع چشم‌انداز بسیار مناسبی برای انجام افزایش سرمایه و افزایش سطح توانگری مالی به موازات افزایش سطح درآمدها برای این شرکت بیمه‌ای است.

خبرنگار: زهرا قلباربند

دیگران چه می خوانند:

روند رو به رشد عملکرد بیمه ملت در سال ۱۴۰۱

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟