یارانه حذف میشود | 5 دهک جامعه از یارانه خط خوردن

گویا قرار است روند واریز یارانه‌ها در کشور دستخوش تغییرات بسیار زیادی شود. از مبلغ یارانه‌ها گرفته تا مشمولان آن. احتمالا بخشی از مردم از لیست یارانه‌ها حذف می‌شوند.
یارانه حذف میشود | 5 دهک جامعه از یارانه خط خوردن

به گزارشروابط گستر: روز گذشته محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهور از پرداخت یارانه 300 و 400 هزار تومانی خبر داد و گفت این یارانه فقط به پنج دهک درآمدی جامعه پرداخت می‌شود. رضایی گفته بود یارانه خانوارهای دهک اول تا سوم، نفری 400 هزار تومان است و یارانه دهک چهارم و پنجم 300 هزار تومان. بر این اساس تنها پنج دهک درآمدی مشمول یارانه جدید می‌شوند و پنج دهک دیگر از لیست یارانه‌ها حذف می‌شوند.

با این حساب بخش مهمی از مردمی که یارانه نقدی 45 هزار تومانی دریافت می‌کردند از لیست یارانه‌ها حذف می‌شوند. چون این یارانه به حساب کل جمعیت واریز می‌شود. همچنین یارانه معیشتی به حدود 60 میلیون نفر معادل هفت دهک جامعه پرداخت می‌شد که ممکن است تعدادی از این لیست هم آب برود. چون رضایی گفته این یارانه فقط شامل پنج دهک می‌شود.

دیگران چه می خوانند:

معیار سنجش دهک‌های درآمدی، درآمد ماهانه خانوار است. اگر درآمد خانواری تا 3٫5 میلیون تومان در ماه باشد، جزو پنج دهک اول محسوب می‌شوند و مشمول یارانه جدید می‌شوند.اما افراد دارای درآمد بالای سه میلیون و 500 هزار تومان جزو دهک ششم به بعد هستند و باید به گفته رضایی از لیست یارانه خط بخورند.

بر این اساس، کلیه کارمندان دولت و کارگرانی که حداقل حقوق را می‌گیرند باید از لیست یارانه خط بخورند. چون حداقل حقوق کارگران در سال جدید حدود 6 میلیون و 300 هزار تومان است که بالای درآمد مدنظر قرار می‌‌گیرد.

البته گفته شده که وزارت کار مسئول دهک‌بندی و شناسایی افراد است و دهک‌بندی‌ها تغییر کرده است. در دهک‌بندی جدید ممکن است درآمد دهک‌ها تغییر کرده باشد.

یارانه حذف میشود | 5 دهک جامعه از یارانه خط خوردن

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟