ابتکار و شگفتانه جالب همایون شجریان برای دانشجویان | پاتک همایون شجریان به کنسزت های لاکچری

همایون شجریان در یک ابتکار جدید دانشجویان را رایگان به کنسرت خود دعوت کرد. این موضوع پاتکی بود برای کنسرت های لاکچری چند ضد هزار تومانی.
ابتکار و شگفتانه جالب همایون شجریان برای دانشجویان | پاتک همایون شجریان به کنسزت های لاکچری

به گزارش روابط‌گستر؛ همایون شجریان دانشجویان را رایگان به کنسرت خود می برد. همایون شجریان از قیمت های گران کنسرت های دیگر به ستوه آمده است. همایون شجریان مردی بزرگ در هنر موسیقی و خوانندگی است. همایون شجریان فرزند خلف استا محمدرضا شجریان است.

نیمه خردادماه بود که برگزاری نشست خبری کنسرت نمایش «سی صد» و آغاز بلیت فروشی اش در سایت ایران کنسرت، سر و صدای زیادی به پا کرد. ماجرا از این قرار بود که تهیه کننده «سی صد» شروع قیمت بلیت ها را از 70 هزار تومان اعلام کرد تا به گفته خودش اقشار مختلف مردم بتوانند این اجرا را ببینند؛ وعده ای که مشخص شد بیشتر، شوخی و نمایش تبلیغاتی بوده و واقعیت چیز دیگری است. بعد از انتشار این خبر و بازتاب های منفی اش در رسانه ها و شبکه های اجتماعی، خبر رسید که قیمت بلیت کنسرت های امید حاجیلی و اشوان در کیش هم دست کمی از قیمت بلیت «سی صد» ندارد و حتی در مقایسه با این کنسرت نمایش، بیشتر هم هست. تا این که 19 خردادماه، همایون شجریان از برگزاری کنسرتش در روزهای ابتدایی تیرماه به همراه یک شگفتانه خبر داد.

دیگران چه می خوانند:

«سی صد» هفت صد تومانی و دیگر لاکچری ها
کنسرت نمایش «سی صد» با طراحی و آهنگ سازی برادران پورناظری، خوانندگی رضا بهرام و حضور بازیگرانی مانند جواد عزتی، رضا کیانیان، ماهور الوند و...، قرار است از 26 خردادماه در فضای باز کاخ سعدآباد روی صحنه برود. نشست خبری این کنسرت نمایش، روز 12 خردادماه با حضور عوامل برگزار شد و محمدحسین توتونچیان، تهیه کننده درباره قیمت بلیت ها گفت: «هم اکنون ارزان ترین بلیت کنسرت ها از 200 هزار تومان شروع می شود و بالاتر می رود؛ اما ما بنا را بر این گذاشتیم که قیمت بلیت ها از 70 هزار تومان آغاز شود تا اقشار مختلف مردم بتوانند از برنامه ما استفاده کنند».

در حالی که اگر سری به سایت ایران کنسرت بزنید، متوجه خواهید شد که خبری از بلیت 70 هزار تومانی نیست و میانگین قیمت بلیت های این برنامه 300 هزار تومان و بالاترین مبلغ بلیت هم 695 هزار تومان است. اگر بلیت 70 هزار تومانی ای هم به فروش می رسد، تعدادش آن قدر کم است که اصلاً به چشم نمی آید. در ادامه لاکچری شدن اجراهای موسیقی، بلیت کنسرت های امید حاجیلی و اشوان در کیش از 300 تا 700 هزار تومان به فروش رسید.
قیمت بلیت کنسرتِ 26 خرداد هوروش بند در کیش هم از 350 تا 600 هزار تومان به فروش می رسد. این در حالی است که قیمت بلیت کنسرت های اشرف زاده و خواجه امیری در تهران از 120 تا 450 هزار تومان است. رقم بلیت ها در دیگر شهرها از جمله اصفهان و یزد هم با مبالغی کمتر از این به فروش می رسد. برای مثال، بلیت کنسرت استاد شهرام ناظری در تاریخ 25 و 26 خرداد از 130 تا 285 هزار تومان فروخته می شود.

این یعنی برگزارکننده های کنسرت در ایران از قانون خاصی برای قیمت گذاری بلیت ها پیروی نمی کنند و هر گروهی با هر قیمتی که بخواهد، بلیت فروشی می کند. در این صورت، اگر قرار بر بالارفتن بی حساب و کتاب قیمت ها باشد، به زودی رفتن به کنسرت هم مخصوص طبقه ای خاص خواهد بود.

شگفتانۀ همایون برای دانشجویان
همایون شجریان روزهای یکم، دوم، سوم، پنجم و ششم تیرماه با گروه «سیاوش» به رهبری آرش گوران در سالن همایش های وزارت کشور به صحنه می رود. این خواننده با انتشار متنی در صفحه شخصی اش یک خبر خوش به دانشجوها داد: «برای امکان حضور بیشتر علاقه مندان، کمینه بهای بلیت درنظر گرفته شده است و همچنین جایگاه VIP جهت اهدا به دانشجویان اختصاص داده شده است و آن ها می توانند در صورت تمایل، شماره دانشجویی خود را از ساعت 17:00 یک شنبه 22 خرداد لغایت 17:00 چهارشنبه 25 خرداد به شماره 20009090 ارسال کنند و چنان چه درخواست های رسیده بیش از گنجایش جایگاه مذکور باشد، انتخاب به قید قرعه انجام خواهد شد».

قیمت بلیت این کنسرت ها که فروش آن از عصر دیروز آغاز شده، 120 تا 395 هزار تومان است. این خبر خوش همایون در روزهایی که کنسرت های لاکچری قد علم کرده اند، بازتاب گسترده ای در میان اهالی موسیقی به ویژه دانشجویان داشت؛ از جمله این که: «همایون شجریان سود چند صد میلیونی کنسرتش را بخشید تا دانشجوها موسیقیِ خوب گوش بدهند»، «همایون شجریان با آن هنر و آوازه و محبوبیت، جایگاه VIP کنسرتش را رایگان به دانشجوها داده، بعد خواننده های پاپ بلیت 700 هزارتومانی می فروشند، تازه در کنسرتشان هم پلی بک می خوانند!»


 منبع: روزنامه خراسان/همشهری آنلاین

ابتکار و شگفتانه جالب همایون شجریان برای دانشجویان | پاتک همایون شجریان به کنسزت های لاکچری

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟