یازده درصد محصولات پتروشیمی فروش رفته در بورس کالا متعلق به پتروشیمی تندگویان است

پتروشیمی شهید تندگویان پیشتاز بیشترین ارزش معاملات واحدهای پتروشیمی در بورس کالای ایران شد.
یازده درصد محصولات پتروشیمی فروش رفته در بورس کالا متعلق به پتروشیمی تندگویان است
دیگران چه می خوانند:

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بر اساس آخرین گزارش منتشر شده پیرامون فروش محصولات پتروشیمی در بورس کالا، مشخص شد که طی یک هفته، ارزش کل معاملات محصولات پتروشیمی در این بازار به 31206 میلیارد ریال رسید که مبلغ 10945 میلیارد ریال آن مربوط به محصولات گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس بود. این مبلغ مربوط به فروش 46324 تن از محصولات این گروه بود که نسبت به هفته پیش از آن 687 تن افزایش داشت.
از این میزان، سهم پتروشیمی شهید تندگویان بیش از سایر واحدهای پتروشیمی بود، به طوری که بیش از 11 درصد از کل معاملات محصولات پتروشیمی و بیش از 32 درصد معاملات مختص زیر مجموعه گروه صنایع خلیج فارس، مربوط به این پتروشیمی بود.  
بر اساس این گزارش در بورس کالای ایران، تقاضای 18100 تن محصولات PET پتروشیمی شهید تندگویان طی یک هفته وجود داشت که این شرکت توانست میزان 12602 تن از این تقاضا را عرضه کند و در نهایت 12098 تن از محصولات این پتروشیمی به فروش رسید.
ارزش معامله این میزان محصولات مبلغ 3558 میلیارد ریال بود که 11.4 درصد کل معاملات محصولات پتروشیمی در بورس کالای ایران طی یک هفته را تشکیل می‌داد.
در بورس کالای ایران 50 واحد مختلف پتروشیمی فعال هستند و محصولات خود را به فروش می‌رسانند که از این تعداد 11 واحد جزو شرکت‌های گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس هستند. مجتمع هاي پتروشیمی شهید تندگویان، اروند، بندر امام (ره)، مهر، کارون، آریاساسول، خوزستان، بوعلی، برزویه، ارومیه و شرکت کود شیمیایی اوره لردگان واحدهای فعال گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در بورس کالای ایران را به ترتیب میزان فروش محصولات تشکیل می‌دهند.  
حجم کل معاملات هفتگی این گروه در بورس کالای ایران 46324 تن بوده است.

یازده درصد محصولات پتروشیمی فروش رفته در بورس کالا متعلق به پتروشیمی تندگویان است

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟