گام بلند پتروشیمی اروند برای بومي سازی تمامی کاتالیستها و مواد شیمیایی

شرکت پتروشیمی اروند که تاکنون موفق به داخلی سازی بیش از ۳۰ نمونه کاتالیست و مواد شیمیایی مصرفی مجتمع شده بود، با برداشتن گامي ديگر براي بومي سازی، تأمين همه کاتالیست‌ها و مواد شیمیایی مصرفی این مجتمع به شرکت‌های دانش بنیان داخلی سپرد.
گام بلند پتروشیمی اروند برای بومي سازی تمامی کاتالیستها و مواد شیمیایی

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی اروند، در این مجتمع استراتژیک منطقه‌ی پتروشیمی ماهشهر، 50 نوع کاتالیست و مواد شیمیایی مورد استفاده است که تاکنون 32 نمونه از آن توسط شرکتهای دانش‌بنیان و فناور، داخلی سازی شده و قرار است تا پايان امسال كه از سوي رهبر معظم انقلاب به عنوان سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» نامگذاري شده است، تا حدود 11 هزار تن مصرف مجتمع پتروشیمی اروند به شرکتهای ایرانی بسپارد.
بر اساس اعلام کمیته‌ی خودکفایی مجتمع پتروشیمی اروند، اعتماد به شرکت‌های داخلی در شرایطی تحقق یافته که نمونه‌های خارجی کاتالیستها و مواد شیمیایی مصرفی این مجتمع در دسترس بوده و امکان تأمين آن از خارج وجود داشته است؛ اما با توجه به استراتژی شرکت مبنی بر قطع وابستگی به خارج و تاکید بر بومی سازی و بهره گیری حداکثری از شرکتهای دانش‌بنیان داخلی، تامین کاتالیستها و مواد شیمیایی مورد نیاز به شرکتهای ایرانی سپرده شده است.

در این گزارش کمیته خودکفایی پتروشیمی اروند تاکید شده كه کیفیت مواد شیمیایی داخلی و میزان مصرف آن تفاوتی با نمونه خارجی ندارد و عمر کاتالیست های ایرانی نیز مشابه و بعضاً بالاتر از نمونه خارجی بوده است که این به معنای تجلی خودباوری و اعتماد به دانش ایرانی در مجتمع پتروشیمی اروند بوده است گام بلند پتروشیمی اروند برای ایرانی سازی تمامی کاتالیستها و مواد شیمیایی مجتمع به شرکت‌های دانش بنیان داخلی سپرده شود.
کاربرد اصلی مواد مصرفی داخلی سازی شده در فرآیند تولید واحدهای کلرآلکالی، VCM و در نهایت تولید محصولات نهایی کاستیک، S-PVC و E-PVC بوده و طی هفته‌های گذشته مجتمع پتروشیمی اروند موفق به شکستن رکورد تولید با بهره‌گیری از کاتالیست‌های ایرانی شده است‌.
اکنون در سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین»، هدف شرکت پتروشیمی اروند به عنوان تامین کننده‌ی اصلی کاستیک پتروشیمی های منطقه ماهشهر و یکی از بزرگترین تولید کنندگان PVC خاورمیانه، تحقق بومی‌سازی 100 درصدی مواد شیمیایی و کاتالیست‌های مصرفی با همکاری شرکت های دانش بنیان داخلی است‌..

دیگران چه می خوانند:

گام بلند پتروشیمی اروند برای بومي سازی تمامی کاتالیستها و مواد شیمیایی

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟