داستان سریال یاغی لو رفت l راز مخفی طلا همه را شوکه می کند

بر اساس کتاب سالتو پایان سریال یاغی همه را شوکه خواهد کرد.
داستان سریال یاغی لو رفت l راز مخفی طلا همه را شوکه می کند

استان سریال یاغی بر گرفته از کتاب سالتو است. در این کتاب سیاوش 16 ساله کشتی گیر نابغه است. سریال یاغی سیاوش از سرشاخ شدن بدن‌ها لذت می‌برد، در سریال یاغی بوی عرق مانده توی سالن‌ها را دوست دارد. چند جلسه با پدرش تمرین کرده و بعد کشتی را ذاتی آموخته است. بچه فلاحی که جنم بزرگی دارد و تشنه قدرت است.

قهرمان این کتاب پسری 16 ساله به نام «سیاوش» از جنوب شهر تهران است که بدون داشتن مربی و باشگاه حرفه‌ای، یک کشتی‌گیر نابغه است. او در رقابت‌های محلی آن‌قدر خوب بازی می‌کند که روزی دو مرد غریبه به نام‌های «سیا» و «نادر» سر راهش سبز می‌شوند تا از او یک قهرمان جهانی بسازند.

دیگران چه می خوانند:

فقری که از نسل قبل به سیاوش رسیده، در کفش‌های پاره‌اش خودش را نشان می‌دهد؛ اما سیاوش می‌خواهد تغییر کند؛ ولی نمی‌داند برای تغییر، آدم‌های اشتباهی سراغش آمده‌اند.

نادر او را کشف می‌کند و راه بزرگی را نشانش می‌دهد. کشتی را مثل تابلوی نقاشی، مثل یک آیین پیش چشم‌هایش به نمایش می‌گذارد. غریزه سیاوش را می‌گیرد و تمرین‌هایش را چنان توی سرش می‌کارد که کشتی برایش تبدیل به آیین شود. به شکلی از فکر و زندگی کردن.

سیاوش تا مدت‌ها مبهوت نادر است. نادری که از دنیای دیگری آمده، از دنیای آدم‌های بالا، دنیای خانه‌های مجلل، مردهای تو زن‌های زیبا. دنیایی که قدرت در آن به عریان‌ترین شکل خودش را نشان می‌دهد و دستش را در دست سیاوش می‌گذارد و او را چنان مست می‌کند که دیگر دنیای جزیره در نظرش حقیر است و تحملش غیرممکن.

در این میان آن‌چه بیش از هر چیز اهمیت دارد، روند تبدیل شدن سیاوش به یک هیولاست. سیاوش در ابتدای ماجرا یک پسربچه‌ی پایین‌شهری است با ظاهری محکم و بی‌پروا و باطنی رام و گاه حتی پُرمِهر و احساس که شاید بارزترین ویژگی‌اش سماجتش باشد. اما داستان چنان صبورانه و با بهره‌گیری از دقتی مثال‌زدنی، قدم‌به‌قدم این شخصیت را دچار تبدّل می‌کند که در پایان نخواهیم فهمید او دقیقاً از چه زمانی دچار آن اندازه از پیچیدگی و بی‌رحمی شده است.

نادر، همسرش رؤیا و سیامک اعضای اصلی یک تجارت طویل و عریض مواد مخدراند و سیاوش برایشان حکم یک مهره‌ی تازه‌نفس را دارد. سیاوش که پیش‌تر هم در گروهک داوود مواد مخدر می‌فروخت، اکنون با کمی ارتقاء رتبه در دستگاه نادر مشغول به کار می‌شود. او رفته‌رفته جذب این سیستم مخوف می‌شود و تجربیات موحشی را از سر می‌گذراند.

پایان سریال یاغی لو رفت

بعد از شنای پروانه، فیلمی که محمد کارت در سال 1398 ساخت، یاغی تازه‌ترین اثری از اوست که با آن روبه‌روییم. محمد کارت که  یاغی را از متن کتاب سالتو  به تصویر کشیده است تغییراتی در داستان داده است از جمله عوض کردن اسامی کاراکترهای سالتو!

در سریال یاغی نام نادر به بهمن تغییر کرده است کسی که یک عشقِ‌کشتی قدیمی است و به‌بهانه‌ی ورود او به زندگی جاوید برای پیداکردن یک کشتی‌گیر قابل، اتفاقاتی معمایی-جنایی وارد مسیر داستان می‌شود.

سیاوش سالتو نیز همان جاوید گنجی است و طلا همان رویا همسر بهمن خان است. حالا گفته می شود طلا و برادر بهمن مافیای مواد مخدر هستند و بهمن در جریان نیست. البته این نظریه نیز وجود دارد که طبق کتاب بهمن نیز مافیای مواد مخدر باشد. چراکه در جدیدترین قسمت سریال یاغی طلا بعد از اسیدپاشی به پلیس اطلاع نداد و ادعا کرد که بهمن پلیس است! حالا به نظر می رسد با توجه به کتاب سالتو حرف طلا رد گم کنی است.

حالا باید منتظر ماند و دید که محمد کارت پایان یاغی را چگونه به تصویر کشیده است. نظر شما درباره پایان سریال یاغی چیست؟

داستان سریال یاغی لو رفت l راز مخفی طلا همه را شوکه می کند

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟