قیمت مرغ و تخم مرغ | 29 اردیبهشت 1401 | قیمت مرغ به 45 هزار تومان رسید | قیمت گوشت قرمز نیز اعلام شد

قیمت مرغ و تخم مرغ و گوشت قرمز امروز پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401 اعلام شد.
قیمت مرغ و تخم مرغ | 29 اردیبهشت 1401 | قیمت مرغ به 45 هزار تومان رسید | قیمت گوشت قرمز نیز اعلام شد

به گزارش روابط گستر؛ قیمت مرغ و تخم مرغ از سال گذشته مدام در حال نوسان است. قیمت مرغ و تخم مرغ در عمده فروشی و بازار آزاد مقدار کمی تفاوت دارد. قیمت مرغ و تخم مرغ در چند روز اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است به طوری قیمت هر کیلومرغ به 60 هزار تومان و هر شانه تخم مرغ به 8- هزار تومان نیز رسیده بود. قیمت مرغ و تخم مرغ امروز چند است؟

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: با وجود تاخیر بارگیری مرغ در واحدها، روزانه بیش از 7 هزار تن مرغ در سطح کشور عرضه می شود.

دیگران چه می خوانند:

آقای محمد یوسفی گفت: با توجه به افزایش عرضه، مرغ مازاد روی دست مرغداران مانده که پشتیبانی امور دام برای پایداری تولید قرار است که خرید حمایتی انجام دهد.
به گفته رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی، قیمت کنونی هر کیلو مرغ در عمده فروشی 40 هزار تومان و در خرده فروشی ها 45 هزار تومان است.

یوسفی می گوید: در شرایط عادی روزانه 700 تا 800 تن مرغ در میدان بهمن عرضه می شود که هم اکنون امکان جذب این میزان نیست.

بنابر اعلام اتحادیه مرغداران در شرایط عادی روزانه 1200 تا 1500 تن مرغ در تهران مصرف می شود که با اصلاح نظام یارانه، تقاضا در بازار برای خرید کاهش یافته که این امر به سبب تراکم مرغ در واحدهای مرغداری منجر به افت قیمت به کمتر از نرخ مصوب در بازار شده است.

بر اساس اطلاعیه شماره دو ستاد مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، افزایش قیمت کالا‌ها بدون طی فرآیند قانونی ممنوع است و همچنانکه در اطلاعیه شماره یک این ستاد تأکید شد، سازمان‌های تعزیرات و حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان مکلف به رصد مستمر بازار و برخورد با هرگونه تخلف هستند و افراد در صورت مشاهده تخلف، می‌توانند موضوع را از طریق سامانه‌های ارتباطات مردمی (شماره‌های 124 و 135) به نهاد‌های مذکور اطلاع دهند.

قیمت مصوب مرغ حدود 60 هزار تومان اعلام شده ولی به دلیل توافقی که با مرغداران انجام گردید و نهاده ارزان تحویل آنها شده، قرار شد قیمت تدریجی به عدد 60 هزار تومان برسد، بنابراین امروز قیمت میدان بهمن 38 و خرده فروشی 43 هست.

عطاالله حسن زاده عضو هیئت مدیره اتحادیه پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت:  در راستای مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، حداکثر قیمت هرکیلوگرم مرغ برای مصرف کننده 59800 تومان تعیین شد.

وی افزود: قیمت مرغ زنده درب مرغداری 40 هزار تومان و مرغ درب کشتارگاه 56 هزار تومان است که این قیمت ها ممکن است بر اساس شرایط بازار تغییراتی داشته باشد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه پرورش دهندگان مرغ گوشتی کشور ادامه داد: قیمت ها امروز در بازار ها پایین تر است اما امیداریم که به طور همزمان به تولید کننده و مصرف کننده توجه شود.

مدیر عامل اتحادیه سراسری پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران گفت: با توجه به اینکه مرغدارانی که تا 14 اردیبهشت ماه اقدام به جوجه ریزی کرده اند نهاده مورد نیاز خود را با قیمت قبل دریافت نموده اند به لیست غیر رسمی منتشر شده در فضای مجازی توجهی نکنند.

به گزارش صفحه اقتصاد مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران با ارسال نامه‌ای به مدیرعامل اتحادیه مرغداران استانها اعلام کرد: نظر به شرایط حساس کنونی و ضرورت تامین مرغ مورد نیاز کشور توسط مرغداران، با عنایت به اینکه دولت نهاده های مورد نیاز واحدهای مرغداری را تا جوجه ریزی مورخه 14 اردیبهشت سال جاری تامین نموده است خواهشمند است با همکاری مرغداران کشور که همواره در صحنه تولید علیرغم تمامی مشکلات و کاستی ها حضور پررنگی داشته اند به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا مرغ مورد نیاز بازار (بدون توجه به شرایط و جو احساسی چند روز اخیر که ناشی از اعلام اصلاح نظام یارانه و اثرات روانی ناشی از انتشار لیست قیمت غیر رسمی قیمت برخی از محصولات بعد از آزادسازی است) تامین شود.

قیمت مصوب تخم‌مرغ اعلام شد؛ شانه 1.9 کیلویی 76 هزار تومان
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: با تصویب ستاد تنظیم بازار، قیمت هرشانه تخم مرغ 30 عددی با وزن 1.9 کیلوگرم 76 هزار تومان تعیین شد.

محمد مرادی زیارانی مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن اظهار داشت: قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ برای مصرف کننده 39800 تومان و درب مرغداری 35500 تومان اعلام شد.

وی افزود: بر این اساس قیمت هرشانه تخم مرغ 30 عددی با وزن 1.9 کیلوگرمی 76 هزار تومان است که به تصویب ستاد تنظیم بازار نیز رسیده است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن ادامه داد: روز گذشته بخشی از نهاده بستانکاری مرغداران به قیمت قبل داده شد اما اینکه در ماه های آینده نهاده با چه قیمتی توزیع می شود مشخص نیست.

 قیمت انواع گوشت قرمز امروز پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401
قیمت انواع گوشت قرمز امروز نسبت به روز گذشته با تغییرات کمی همراه شد؛ گزارش میدانی در پایتخت حاکی از ثبات در بازار کالایی است، با وجود تمام گمانه زنی‌ها و شایعات مبنی بر رشد صعودی قیمت ها همچنان مشاهدت عینی از تغییر نیافتن نرخ کالاها حکایت دارد.

قیمت انواع گوشت قرمز در 29 اردیبهشت 1401 به شرح زیر است:

قیمت‌ها به تومان است :

راسته با استخوان گوسفندی

159,000

ران کامل ممتاز گوسفندی

172,000

کف دست گوسفندی با ماهیچه

158,000

ران پاک کرده گوساله

166,000

سر دست پاک کرده گوساله

165,000

گردن گوسفندی

133,000
قلوگاه گوساله

147,000

گردن گوساله

129,000

قلم گوساله

16,000

سردست گوسفندی

131,000

ماهیچه گوساله

163.000

دمبالیچه گوسفندی

89,000

نیم شقه سردست گوسفند

128.000

شقه لاشه گوسفندی

129,000

نیم شقه ران گوسفندی

135,000

منبع: صفحه اقتصاد

قیمت مرغ و تخم مرغ | 29 اردیبهشت 1401 | قیمت مرغ به 45 هزار تومان رسید | قیمت گوشت قرمز نیز اعلام شد

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟